Leczenie cellulitu – sposoby

Cellulit to zjawisko, w którym struktura skóry staje się pomarszczona, grudkowa oraz włóknista. Występuje on najczęściej na piersiach, brzuchu oraz na udach. Cellulit może iść w parze z nadwagą lub otyłością. Niestety nosi on znamiona, dlatego jego występowanie wymaga leczenia nie tylko ze względów estetycznych, ale także i zdrowotnych.

Skuteczność leczenia cellulitu

leczenie cellulitu KrakówWystępowanie cellulitu jest zjawiskiem, które bardzo obniża poziom samooceny wśród wielu kobiet, dlatego jego pozbycie się jest bardzo istotnym elementem również dla psychiki. Niestety cellulit jest także niekorzystny dla zdrowia, ponieważ jest on związany z metabolizmem, a ściślej z gospodarką tłuszczową organizmu. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe są wówczas zgromadzone nieregularnie oraz oporne na procesy metaboliczne. Sposoby leczenia cellulitu opierają się na ingerencji w strukturę tkanki. Można stosować lipolizę iniekcyjną, która rozbija grudki tłuszczu, jednak bardzo skutecznym oddziaływaniem są różne techniki fizjoterapeutyczne, oddziałują one niemal na cały obszar występowania cellulitu. Metody te to masaż ujędrniający, masaż bańką chińską, masaż z wykorzystaniem również innych przedmiotów i przyrządów. Głównym celem jest ujędrnienie skóry i rozbicie grudek tkanki podskórnej. Bardzo ważne jest kompleksowe leczenie cellulitu Kraków to miejsce, w którym skutecznie można się go pozbyć. Jest to korzystne nie tylko ze względów estetycznych, ale również i zdrowotnych, zarówno dla psychiki, jak i fizjologii organizmu.

Zjawisko cellulitu jest coraz bardziej powszechne. Na szczęście istnieją skuteczne metody pozbywania się go szybko i bezboleśnie. Pozbycie się cellulitu jest marzeniem wielu kobiet, dla których jest on powodem do powstrzymywania się od opalania się na plaży. Na szczęście to marzenie jest teraz możliwe do spełnienia.

Categories: Zdrowie i wygląd