LED w firmach i w domu

Oświetleniem led zacząłem się interesować dosłownie tydzień temu, kiedy miałem okazję przejść się na rozmowę do pewnej firmy i zobaczyłem, że tam właśnie przy recepcji, ale także w biurach wykorzystywane są światła led, które bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko do oświetlania powierzchni, ale także do zwiększenia jej atrakcyjności.

Rosnące zainteresowanie światłami LED

oprawy led sufitowe

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę to były panele sufitowe, pod którymi znajdowały się umiejętnie przyklejone taśmy led. Te produkty były praktycznie niewidoczne, gdyż taśma sama w sobie nie wydaje się być atrakcyjna, jeśli nie jest włączona. Dlatego też popularne jest obudowanie je w specjalne listwy, które zakrywają całą powierzchnię taśmy led, a jednocześnie pozwalają na przenikanie światła na zewnątrz listwy. Takie rozwiązanie właśnie zauważyłem w sali konferencyjnej firmy i od razu pomyślałam, że muszę takie coś zastosować w swojej firmie, aby sprawiać jak najlepsze wrażenie na wszystkich moich zarówno potencjalnych klientach, ale także współpracownikach. Oświetlenie led widziałem nie tylko jednak w postaci taśm, ale także prawie codziennie jako oprawy led sufitowe. Wszystkie praktycznie lampy w firmie świeciły jakimś niezwykle jasnym światłem. Zapytałem więc szefa biura, jaka technologia tutaj jest zastosowana. Ten natomiast odpowiedział mi, że to światła led, które generowane są przez specjalną żarówkę. Wiedziałem, że żarówki led są na rynku do kupienia i nawet ich cena nie jest największa, jednakże dopiero pierwszy raz widzę je w pełnej okazałości.

Jak się dowiedziałem po wyborze odpowiedniego sklepu stacjonarnego z oświetleniem – pracownicy nawet pomogliby mi w doborze różnych produktów w zależności od tego, gdzie chcę je zamontować. Inne produkty zostaną mi zaoferowane, jak będę chciał oświetlić łazienkę, inne natomiast w przypadku oświetlenia powierzchni biurowej. Kluczową rolę odgrywa tutaj moc żarówek.

Categories: Dom i ogród