Mata dla psa i dary w schronisku

mata dla psa

Wolontariat jest obecnie bardzo ważną częścią mego życia i spędzam każde wolne popołudnie pomagając różnym zwierzętom. Schronisko w moim mieście często ma problemy finansowe i trzeba znaleźć sponsorów.

Mata dla psa też miała znaczenie

mata dla psaPewnego dnia wraz z pozostałą grupą młodzieży stwierdziliśmy, że warto zorganizować zbiórkę charytatywną. Zaangażowałam w to hodowców psów oraz znajomych muzyków. Całość była bardzo skomplikowana i wymagała pełnej organizacji. Pewnego dnia zjawił się u nas właściciel sklepu zoologicznego i podarował kilka kilogramów karmy oraz rzecz jaką jest mata dla psa. Dla nas liczył się każdy dar serca, ponieważ nadchodziła zima i zawsze walczyliśmy z chłodem. Przyjmowaliśmy nawet stare koce i kurtki. Na szczęście cała nasza praca nie poszła w las. Na spotkaniu pojawiło się bardzo dużo osób i można było zrobić coś dla siebie. Co chwile ktoś dawał nam nowe przedmioty. Budka dla kota, zabawki,a nawet kartony były bardzo mile widziane. Czas umilała nam miejscowa kapela, która ćwiczyła w okolicach miasta. Tym razem zaangażowali swoich znajomych w pomoc schronisku i cały koncert trwał wiele godzin. Jedyną inwestycją dla nas było wynajęcie ochrony, ponieważ bezpieczeństwo było najważniejsze. Nie które osoby dawały swoje stare posłanie dla psa. Inne decydowały się na pomoc finansową w postaci czeku. Również znajomy weterynarz stworzył dla siebie stoisko i za symboliczną złotówkę udzielał rad.

Czasami ludzie mieli tylko małe pytanie lub nie wiedzieli co zrobić. Po zliczeniu okazało się, że legowisko dla kota, miski i ubranka są wystarczające. W całości można było znaleźć nawet rzecz jaką jest budka dla psa. Niektóre elementy były całkowicie nowe i można było je od razu dodać do użytku. Inne czekała prosta dezynfekcja.

Categories: Sklepy i zakupy