Metoda żelowania na domowe szkodniki

Szkodniki i pasożyty w domu w postaci karaczanów, prusaków i innych to prawdziwy koszmar dla wszystkich domowników. Mnożą się one w zastraszającym tempie, wchodzą do jedzenia i straszą dzieci. Ponadto są zagrożeniem dla zdrowia, bowiem przenoszą groźne choroby i przenoszą alergeny, które są przede wszystkim zagrożeniem dla dzieci. 

Usuwanie szkodników z mieszkania 

zwalczanie prusakówJeśli zauważymy w mieszkaniu karaczana lub prusaka, należy jak najszybciej poszukać sposobów na ich usunięcie. To, że zauważyliśmy tylko jednego osobnika nie oznacza, że problemu nie ma, bowiem szkodniki te w bardzo szybkim tempie namnażają się, co potem stanowi większe trudności przy próbie ich eliminacji. W internecie znajdziemy wiele zdjęć tych popularnych szkodników, można więc bez problemu dowiedzieć się, który z nich zadomowił się w naszym domu. Zarówno karaczany, jak i prusaki, lgną do ciepłych pomieszczeń w których mogą znaleźć resztki pożywienia. Ich obecność nie oznacza brudu, bowiem możemy przynieść je do domu przypadkiem –  w plecaku lub na bucie. Żelowanie to bardzo skuteczny sposób na zwalczanie prusaków i karaczanów, a polega na tym, że rozstawiamy w domu żel, który zjadają te owady, zdychają, są zjadane przez pozostałe owady i one również zdychają pod wpływem środka. W ten sposób uderzamy w całe gniazdo bez konieczności rozpylania środków chemicznych. 

Nie zawsze możemy zabezpieczyć mieszkanie przed szkodnikami, bowiem z reguły pojawiają się w nim niezależnie od nas. Mogą przyjść z ulicy, poprzez balkon lub okno, możemy przynieść je na butach bądź w plecaku, bądź załapać z sąsiedniego mieszkania. W każdym razie należy jak najszybciej rozpocząć walkę z nimi, aby zapobiec chorobom, które roznoszą i alergiom, które powodują, a także ich nadmiernemu rozmnożeniu.

Categories: Usługi i praca