Na co jest dobry olej z rokitnika?

Większość z nas nie wie jakie właściwości ma rokitnik. Jeszcze kilka lat temu nie znano jego szerokich właściwości leczniczych oraz walorów smakowych. To w sieci rozprzestrzeniły się przepisy na smaczne konfitury czy nalewki z tej rzadkiej rośliny. Owoce rokitnika są bogatym źródłem witaminy C.

Rokitnikowy olej do pielęgnacji skóry

rokitnik olejKażdy z nas wie że witamina C ma ogromny wpływ na naszą odporność. To jej właściwy poziom w organizmie chroni nas przed infekcjami i przeziębieniami. Rokitnik to krzew z cierniami należący do rodziny oliwkowatych. Naturalnie występuje na Kaukazie i na terenie Syberii. W naszym kraju znaleźć go można nad morzem oraz w Pieninach. Jest rośliną pod ochroną. Podczas kwitnienia nie wygląda spektakularnie, jednak gdy krzew gęsto pokryją drobne owoce w formie pomarańczowych kulek roslina robi wielkie wrażenie. Przez to rokitnik coraz częściej widywany jest w parkach i ogrodach działkowych. Posiadając rokitnik w swoim domu warto wykorzystać jego lecznicze właściwości. Z owoców rokitnika wytwarza się kosmetyki oraz oleje, soki czy nalewki. Warto zatem sięgnąć po rokitnik olej z tej rośliny ma w sobie witaminy C, E, K oraz B. Z pierwiastków ma wiele żelaza, magnezu oraz krzemu. Posiada również dużo karotenów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Składniki te odżywiają organizm i pobudzają procesy regeneracyjne. Olej można stosować zewnętrznie na różne dolegliwości skórne w tym na trądzik. Badania dowodzą że olej doskonale pomaga w gojeniu oparzeń zarówno tych słonecznych jak i tych wywołanych gorącymi substancjami, odleżyn czy źle gojących się ran.

Produkty z rokitnika warto włączyć do swojego menu oraz codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Wielu dietetyków oraz lekarzy poleca aktualnie zakup produktów z rokitnika i korzystanie z wielu dobroczynnych substancji jakie są w nim zawarte.

Categories: Zdrowie i wygląd