Na czym polega hydroizolacja?

 

Przeciekający balkon lub taras może być bardzo problematyczny. Przeważnie skutkuje to pleśnią, co nie dość, że nie wygląda korzystnie, to jeszcze jest niebezpieczne dla zdrowia. Utrzymująca się wilgoć powoduje powolne zniszczenie. Dlatego powinno się do tego podejść odpowiedzialnie i jak najszybciej temu zaradzić. 

Hydroizolacja w pomocy przeciekającym tarasom

hydroizolacja tarasuTaras to element budynku, który jest wystawiony na bezpośrednie działanie wody opadowej. Dlatego szczelna hydroizolacja tarasu jest bardzo ważnym elementem. Jego funkcją jest zabezpieczenie płyty tarasu przed wilgocią, które przedostając się w głąb płyty, może uszkodzić nawet jej strukturę, czego później nie da się naprawić. Zjawisko to groźne jest szczególnie zimą, gdy woda pod wpływem ujemnej temperatury zamarza i rozsadza drobne pęknięcia w betonie. W konsekwencji powstają jeszcze głębsze rysy, w których mogą rozwijać się groźne grzyby oraz co gorsza pleśnie. Szczeliny mogą również osłabić całą konstrukcję, co jest bardzo ryzykowne w przypadku balkonów. Skutecznie wykonana hydroizolacja, z wykorzystaniem przede wszystkim dobrych oraz trwałych materiałów, pozwoli na zapobiegnięcie takim problemom i przyczyni się do bezpiecznego użytkowania nie tylko z tarasu, ale również z balkonu. Jednym z najczęściej używanych form hydroizolacji jest w formie płynnej folii. Środek jest przede wszystkim łatwy w użyciu, ponieważ aplikuje się do podobnie jak farbę – za pomocą wałka lub pędzla.

Właściwości hydroizolacyjne produktu utrzymują się w bardzo niskich temperaturach, co stanowi jego największą zaletę. Pozwoli to na pewność, że opady nie wpłyną negatywnie na funkcjonowanie tarasu czy balkonu, dzięki czemu będzie można z nich bezpiecznie korzystać przez długi czas, bez strachu, że w końcu stanie się coś złego. 

 

Categories: Budownictwo