Nagrobki podwójne jako pomysł na biznes

nagrobki podwójne

Przez wiele lat pracowałem za granicą w zakładzie pogrzebowym. Pewnego dnia stwierdziłem, że najwyższy czas wrócić do Polski i założyć własny biznes. Podczas pobytu w Holandii nabyłem cennego doświadczenia i wiedziałem jak mam zarządzać czymś własnym.

Nagrobki podwójne były innowacją w regionie

nagrobki podwójneRównież miałem na siebie dość śmiały pomysł, który przyszedł mi do głowy pewnego popołudnia. Moim celem stał się bardzo duży zakład kamieniarski. Stwierdziłem, że mogę zatrudnić osoby, które wykonywałyby nagrobki, a ja sprowadzałbym je od znajomych z Holandii. Musiałem przyznać, że tam było trochę więcej możliwości, a kamień stawał się bardziej wytrzymały. Z takimi materiałami mogłem osiągnąć w szybkim czasie sukces. Z resztą od pewnego momentu badałem jak wygląda rynek lokalny i czy nagrobki podwójne mają jakąkolwiek szansę na sprzedaż. Okazało się, że w Siedlcach wszystko w tej branży stoi i nikt nie wprowadza innowacyjnych pomysłów. Ja stwierdziłem, że czasami warto odejść od tradycji i ekskluzywne nagrobki mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja musiałem tylko znaleźć plan abym mógł wykonywać swoją pracę oraz zalegalizować działalność gospodarczą. Z tym zawsze wiązało się bardzo dużo formalności i myślałem nad tym aby poszukać pomocy u specjalisty. Moja znajoma, która zakładała własną firmę stwierdziła, że radca prawny jej bardzo dużo ułatwił i mogli zaoszczędzić czas. Ja również chciałem skorzystać z tak dla mnie przydatnej opcji.

Ostatecznie pozałatwiałem wszystko w przeciągu trzech miesięcy. Następnie musiałem zająć się reklamą i promocją. W dzisiejszych czasach była to główna dźwignia handlu, a ja musiałem się do niej dostosować.

Categories: Biznes i firma