Najlepsza medycyna pracy jest w Łodzi

medycyna pracy

Według amerykańskiej agencji prasowej Bloomberg, opieka zdrowotna w Polsce działa sprawniej i efektywniej, niż w krajach takich jak Niemcy czy USA, Polska zajmuje 21 miejsce w rankingu 48 krajów.

Medycyna pracy jest w Łodzi na wysokim poziomie

medycyna pracyOceniając kraje brano pod uwagę, średnią długość życia i koszt opieki zdrowotnej na osobę. Z danych tych wynika, że w naszym kraju opieka zdrowotna jest skuteczna, ale czy społeczeństwo polskie też ma takie odczucia? Dynamiczny rozwój medycyny spowodował, że możemy korzystać z porad u lekarzy o różnych specjalnościach. Łódź jest miastem gdzie społeczność objęta jest kompleksowym leczeniem, pacjenci mają dostęp do takich lekarzy jak endokrynolog czy ginekolog. Kardiolog w Łodzi jest dostępny ale trzeba poczekać aby wizyta odbyła się na fundusz NFZ. Urząd Miasta Łodzi informuje, że do poradni kardiologicznej w podlegającym mu „Jonscherze” czeka się 184 dni, ale w ZOZ Łódź-Bałuty „tylko” 42 dni. Jak widać rozrzut w długości oczekiwania jest duży, podobnie jest w przypadku specjalizacji endokrynolog i ginekolog. Najlepsza medycyna pracy w Łodzi tak jak w innych miastach jest usługą odpłatną, jednak pracodawcy zwracają pracownikom pieniądze za taką wizytę. Mieszkańcy miasta Łódź są w lepszym płożeniu niż mieszkańcy np. Ostrołęki, którzy na wizytę w poradni kardiologicznej w szpitalu czekają aż 235 dni. Inną alternatywą dla pacjentów jest prywatna praktyka lekarska w specjalistycznych przychodniach świadczących usługi w zakresie lekarz endokrynolog, ginekolog oraz inne specjalizacje. Dlatego leczenie w ramach NFZ kojarzy nam się przede wszystkim z długimi kolejkami do lekarzy specjalistów i z czasem oczekiwania na zabiegi, ale czy cierpiący pacjenci mogą czekać? Odpowiedź brzmi nie powinni, ale niestety nie zanosi się na to aby publiczna służba zdrowia objęta była zmianami, które przyspieszą oczekiwanie na pomoc medyczną.

Łódź i działające tam prywatne placówki medyczne kojarzą nam się z miłą atmosferą i nowocześniejszym sprzętem diagnostycznym do przeprowadzenia koniecznych badań.

Categories: Zdrowie i uroda