Najlepsze metody na kolkę

 

Posiadanie dziecka przynosi rodzicom wiele szczęścia i miłości, ale także sporo stresów, a nawet chwil bezradności. Na pewno najgorszą chwilą dla każdej mamy jest płacz jej dziecka, zwłaszcza jeżeli nie jest w staniu mu zaradzić.

Kiedy pojawia się kolka?

co na kolkę dla niemowlakaMogłoby się wydawać, że wszystkie niemowlęta są takie same, bo przecież jedzą, śpią i płaczą. Jednak to myślenie głęboko niepoprawne, ponieważ każde dziecko jest inne. Jedne prawie w ogóle nie płaczą, dużo śpią, a inne wręcz na odwrót. Jednak wszystkie płaczą z tych samych powodów, czyli kiedy są głodne, coś je boli, są znudzone, wystraszą się czegoś lub potrzebują towarzystwa mamy. Choć trzeba w tym momencie jasno zaznaczyć, że maluchy płaczą w różny sposób, w zależności od powodu. Najbardziej doniosły i przenikający jest płacz z powodu kolki. Pojawia się ona nagle, pomimo, że wszystkie podstawowe potrzeby są już zaspokojone. Często dzieci podkurczają nóżki do brzuszka, gdyż to przynosi im pewną ulgę, jednakże nie powstrzymuje to bólu. Na pewno to, co na kolkę dla niemowlaka jest skuteczne, to delikatny masaż brzuszka. Wykonuje się go okrężnymi ruchami, zaczynając na wysokości żołądka i schodzi w kierunku jelit. W taki sposób, pomagamy nagromadzonym w brzuszku i jelitach, pęcherzykom powietrza na wydostanie się z układu pokarmowego. Lekarze zalecają, aby uniknąć ewentualnej kolki u dziecka, należy je po karmieniu podnieść do pozycji pionowej i poczekać aż się odbije. W ten oto sposób, z układu pokarmowego wydostaje się nadmiar powietrza.

Każde dziecko może kolkę przechodzić nieco inaczej, ale zawsze jest to dolegliwość bólowa o różnym natężeniu. Jedno jest pewne, że kiedy rodzic rozpozna przyczynę niepokojącego zachowania dziecka, to powinien jak najszybciej temu zaradzić.

 

Categories: Zabawki