Najtańszy tynk do budynków przemysłowych

Wykończenie wnętrz w budynkach przemysłowych najczęściej robione jest po najmniejszej linii oporu. Chodzi o to, że w przypadku budynków dla przemysłu nie ma potrzeby starania się o wizualne walory prac wykończeniowych. Można zrobić wszystko tak, żeby wyglądało schludnie, ale niekoniecznie pięknie. Przecież hala magazynowa to nie willa albo jakiś prestiżowy apartament.

Tynk w hali rozprowadza się maszynowo

tynki - łódźTrzeba przede wszystkim od razu wyjaśnić, w halach przemysłowych nie przywiązuje się uwagi do tego w jaki sposób są one wykończone. Wystarczy w zupełności, że ściany wyglądają czysto i schludnie. Nawet ogromne powierzchnie biurowe są wykańczane właśnie w takim stylu. Wszędzie na ścianach kładzie się tynki – Łódź to miasto, w którym takich hali jest przecież najwięcej. Tynki te kładzie się maszynowo. Bierze się do tego najtańszą masę tynkarską jaką tylko można kupić. Jak już wspomnieliśmy to ma być po prostu czysto i schludnie. Jeśli zaś chodzi o maszynowe położenie tynku na ścianie to w tym celu używa się specjalnej maszyny. Ta maszyna ma wmontowany ogromny kompresor, który potrafi wytworzyć bardzo wysokie ciśnienie. Działanie takiej maszyny tynkarskiej może przypominać działanie myjki ciśnieniowej. Masa tynkarska wylatuje z dyszy pod naprawdę dużym ciśnieniem i po prostu rozbryzguje się na ścianie tworząc niepowtarzalną strukturę. Wszystko wygląda naprawdę elegancko, a przede wszystkim schludnie i czysto.

Dokładnie o to chodzi w tynkowaniu przemysłowym. Ma być tanio, ale w miarę przyjemnie dla oka. I tak to właśnie działa. Do hal przemysłowych czy budowanych magazynów używa się najtańszego tynku, który kładzie się maszynowo. To specjalna maszyna rozrzuca masę tynkarską na ścianę tworząc niepowtarzalne wzory. Taki tynk w zupełności wystarczy do uznania przemysłowych wnętrz za wykończone.

Categories: Budowa i remont