Najważniejsze cechy mebli dla dziecka

biurko dla dziecka

Witając na świecie dziecko rodziców z jednej strony przepełnia duma i ogromne szczęście, a z drugiej strach i niepewność. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu wychowanie małej istoty na dobrego człowieka jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście z każdym dniem rodzice i opiekunowie nabierają doświadczenia i takie czynności jak kąpanie, przebieranie czy karmienie stają się codziennym rytuałem. Żeby ta procedura przebiegała szybko i sprawnie należy mieć nie tylko dobrą wiedzę, ale także odpowiednie wyposażenie. Mebelki do pokoju noworodka służą przede wszystkim wygodzie rodziców, lecz powinny być także bezpieczne i funkcjonalne. Jeżeli właśnie robimy takie zakupy, to warto zastanowić się jakie najważniejsze cechy powinny mieć łóżka dla dzieci i inne dziecięce meble?

Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli dziecięcych?

Jeżeli chodzi o łóżeczka dla noworodków, to liczy się nie tyle sam stelaż, co odpowiedni dobór materaca i tekstyliów. Do łóżeczka może być dołączony baldachim i osłona na boki. Dzięki temu maluch nie będzie wsadzał rączek i nóżek pomiędzy szczebelki. Na dole przydałaby się także wygodna szuflada na biurko dla dzieckadodatkową pościel i akcesoria. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to dobrym wyborem jest drewno, ale wszystkie meble powinny mieć atest świadczący o ich bezpieczeństwie. Taki certyfikat gwarantuje, że na przykład szafa dla dziecka została wyprodukowana ze sprawdzonych i nie wywołujących alergii materiałów. Ponadto mebel dla dzieci powinien mieć zaokrąglone rogi i brak elementów, które w łatwy sposób można zdemontować lub odkleić. Maluchy są bardzo ciekawskie, a o wypadek w pokoju dziecięcym nie trudno.
Jeżeli chcemy dobrać odpowiednie biurko dla dziecka czy też komodę lub regał na jego użytek, to zwracajmy także uwagę na wielkość mebli. Muszą być one parametrami dopasowane do wieku dziecka. Maluszek powinien swobodnie sięgać do swoich ulubionych zabawek, a biurko musi mieć idealnie dobrane krzesło oraz oświetlenie.

Fajnym wyborem wydają się być meble, które rosną razem z dziećmi. Jeden system może posłużyć przez kilka lat.

Categories: Sklepy i zakupy