Nauka szycia – akcesoria szwalnicze

Jeśli przed rozpoczęciem nauki szycia powstrzymuje Cię obawa, że będziesz musiał wydać mnóstwo pieniędzy, nie masz się czym martwić. Prawda jest taka, że na początek nie potrzebujesz wiele. Podstawowe akcesoria znajdziesz w naprawdę przystępnych cenach, szczególnie w pasmanteriach internetowych. Jeśli masz już maszynę do szycia to tak naprawdę koszty pozostałych akcesoriów zamkną się w około stu złotych.

W jakie akcesoria szwalnicze warto się zaopatrzyć?

akcesoria szwalniczeJeśli chodzi o podstawowe akcesoria szwalnicze to absolutnie warto zainwestować w porządne nożyczki. Muszą to być koniecznie nożyczki do cięcia materiału, zdecydowanie odradzam  nożyczki uniwersalne. Dobre, ostre nożyczki znajdziesz już za mniej niż pięćdziesiąt złotych i to tak naprawdę Twój największy wydatek. W zestawie z maszyną otrzymałeś zapewne igły, jeśli nie to kup kilka uniwersalnych plus igły do szycia ręcznego, bo zapewne nie raz się przydadzą. Do odrysowywania wykroju możesz kupić specjalny marker, lub mydełko, ale równie dobrze sprawdzi się tradycyjne mydło. Przydatnym narzędziem jest prujka. Kosztuje zaledwie kilka złotych, a pozwoli Ci na bezpieczne prucie, kiedy coś nie wyjdzie. Oczywiście musisz też mieć miarę. To tyle jeśli chodzi o akcesoria szwalnicze. Dodatkowe stopki do maszyny, gadżety typu noże krajalnicze, matę, możesz dokupić później jeśli szycie Cię wciągnie. Jeśli chodzi o materiały na początek zalecam zakup najtańszego płótna, możesz wykorzystać również stare prześcieradła, pościele, czy poszukać czegoś w lumpeksach. Kup jasną szarą nić (zdziwisz się do ilu kolorów pasuje, bardzo fajnie odbija światło i „ginie” w tle) plus jakąś kontrastującą z materiałem.

To tyle jeśli chodzi o akcesoria szwalnicze na początek nauki szycia. Największym wydatkiem jest tak naprawdę maszyna, ale takie podstawowe modele znajdziemy w dość niskich cenach, warto również przeglądać oferty na popularnych serwisach aukcyjnych. A kto wie, może Twoja babcia lub ciocia mają jeszcze na strychu starą maszynę, która nadaje się do użytku. Zawsze warto zapytać.

Categories: Zabawki