Niezawodny karabin wiatrowy

Gazowe karabiny wiatrowe, mimo mocy i celności, są zdecydowanie zawodne. Nawet w najlepszych karabinach od wiodących producentów zdarzają się bowiem usterki, zwłaszcza w systemie gazowym. Wyrwanie przewodu czy nieszczelności są tak częste, iż sportowcy najczęściej nie uważają je za wadę, a za cechę konstrukcji.

Najsolidniejszy sportowy karabin wiatrowy

bezawaryjna wiatrówkaNiektórzy jednak są bardziej wymagający, oczekując od producentów solidnego, niezawodnego sprzętu. Producenci wiatrówek coraz częściej więc wprowadzają do sprzedaży karabiny o najbardziej niezawodnych konstrukcjach, przede wszystkim przeznaczone dla sportowców i zawodowych strzelców. Pierwszym takim karabinem była solidna, bezawaryjna wiatrówka z nowej serii sportowej, napędzana systemem gazowym. Była to pierwsza wiatrówka wykorzystująca całkowicie nowy system napędu, więc nie wykazywała żadnego z mankamentów które były istną plagą w starego typu karabinach gazowych, a jednocześnie miała równie wysokie parametry co dowolny profesjonalny karabin sportowy. Nowsze warianty owej wiatrówki są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych karabinów sportowych, z racji zastosowania mosiężnych czy posrebrzanych luf precyzyjnych, które zdecydowanie podnoszą skupienie strzałów oraz celność, przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi po usunięciu stockowej lufy ze stali.

Napęd umożliwia regulację mocy wylotowej w bardzo dużym zakresie, pozwalając sportowcom na korzystanie z niemal dowolnego rodzaju amunicji śrutowej. Owa wiatrówka może być więc bez przeszkód używana w każdej konkurencji profesjonalnej, i dobrze sprawdza się jako pierwszy profesjonalny karabin dla początkujących. Może również być łatwo modyfikowana za pomocą wysokiej jakości podzespołów, jeszcze bardziej podnoszących jej osiągi.

Categories: Sklepy i zakupy