Obroża czy szelki – co lepsze?

Wychodzenie na spacery jest jednym z głównych elementów składających się na opiekę nad psem. Podczas kupowania spacerowej wyprawki często zastanawiamy się, czy lepiej kupić obrożę, czy szelki. Popularnym wyborem ostatnich lat jest ta druga pozycja, która jest dostępna nie tylko w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach, ale także rodzajach. Czy warto kupować szelki? Czym różnią się od tradycyjnej obroży i jak wpływają na budowę naszego psa?

Cechy dobrych szelek

szelki guardSzelki dla psów bez wątpienia są hitem ostatnich lat, który sprawdza się dobrze w przypadku każdej rasy zwierzaka. Te zastępujące obrożę akcesorium wyróżnia się kilkoma istotnymi cechami, które pozytywnie wpływają na zwierzaka i nie stanowią zagrożenia dla jego szyi lub barków. Są one szczególnie dobre dla tych psiaków, które mają tendencję do ciągnięcia smyczy, co z kolei może powodować podduszanie lub uszkodzenia tchawicy. Szelki w przeciwieństwie do obroży nie dają także żadnej możliwości oswobodzenia się z nich, gdy zwierzak się przestraszy i zacznie uciekać. W sklepach zoologicznych znajdziemy kilka rodzajów tych produktów, wśród których znajdują się szelki guard. Jest to najpopularniejszy model wyróżniający się dużym zakresem regulacji, co sprawia, że nadają się one także dla szczeniaków, ponieważ rosną razem z psem. Szelki typu guard dobrze działają także na postawę zwierzaka, gdyż nie ograniczają jego ruchów w okolicy barków, a co za tym idzie, korzystnie wpływają na swobodne rośnięcie. Takie akcesorium szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku psów ras brachycefalicznych, które z powodu problemów z oddychaniem nie potrzebują dodatkowych problemów w przypadku obroży. Wybór szelek jest duży i uwzględnia on nie tylko rozmiary, ale także wzory i kolory. Większość modeli jest szyta na zamówienie i możemy spersonalizować każdy ich element tak, by pasował do naszego psiaka.

Spacery są ważnym momentem w ciągu dnia, który służy nie tylko do zaspokajania potrzeb, ale także do eksploracji i spędzania czasu z właścicielem. Aby wspólne wyjścia sprawiały radość i były wygodne, warto zainwestować w dobre szelki. Te spacerowe akcesorium nie ogranicza ruchów psa i nie niesie ryzyka podduszenia w przypadku ciągnięcia smyczy.

Categories: Rośliny i zwierzęta