Oferuję tanie noclegi w Zielonej Górze

Kilka lat temu pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zainwestować w jakiś biznes związany z branżą turystyczną. Miałem sporo pieniędzy do zainwestowania, a turystyka to taki dział gospodarki, któremu niegroźne są żadne kryzysy. Postanowiłem kupić gdzieś jakiś domek i urządzić w nim pokoje gościnne, które mógłbym wynajmować turystom.

W Zielonej Górze otwarłem mały pensjonat

tanie nocowanie - zielona góraDługo się zastanawiałem nad miejscem ulokowania swojego kapitału. Przeanalizowałem dokładnie całą mapę Polski i dane statystyczne o ruchu turystycznym. Sprawdziłem również ofertę noclegową dla każdej lokalizacji, która wydawała mi się interesująca. I postanowiłem, że swoje pieniądze zainwestuję w Zielonej Górze. Kupiłem w tym mieście naprawdę duży dom, który musiałem całkowicie wyremontować, żeby zaadaptować go na pensjonat. Właściwie to ja sobie nazwałem to pensjonatem, ale formalnie oferuję jedynie prywatne kwatery i naprawdę tanie nocowanie – Zielona Góra okazała się doskonałym wyborem, bo każdego roku do tego miasta przyjeżdża coraz więcej turystów. I naprawdę z roku na rok mam coraz więcej klientów, którzy chcą wynająć u mnie noclegi. Tyle tylko, że u mnie mały dwuosobowy pokój można wynająć za sześćdziesiąt złotych na dobę, co w całym mieście jest naprawdę najtańszą ofertą. Ja jednak wolę mieć więcej klientów, bo dzięki naprawdę niskim cenom wszyscy mnie polecają swoim znajomym. Dzięki temu, odpukać, od samego otwarcia stale mam wszystkie pokoje zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Prowadzenie domku turystycznego, w którym oferuje się noclegi, to naprawdę spore wyzwanie i mnóstwo pracy. To się tylko tak prosto pisze, ale ja mam mnóstwo pracy od szóstej rano do północy. I cały czas jest co robić. Ostatnie jeszcze postanowiłem otworzyć kuchnię ze smacznymi posiłkami i to kosztowało mnie bardzo wiele czasu i poświęcenia.

Categories: Turystyka i hobby