Ogłosiłam upadłość konsumencką

Przyznam szczerze, że nie byłam zbyt zaradną życiowo osobą. Już w młodości narobiłam sobie długów i musiałam jakoś poradzić sobie z ich spłatą. Niestety, jak się okazało mój stan zdrowia bardzo mocno się pogorszył i nie mogłam pracować. Nie wiedziałam co mogę wobec tego zrobić. Wierzyciele założyli mi kilka postępowań sądowych, a ja czułam się zdruzgotana.

Potrzebowałam pomocy prawnej przy ogłoszeniu upadłości

upadłość konsumencka pomoc prawnaCałe szczęście kiedy moja sąsiadka zobaczyła mnie zapłakaną, porozmawiała ze mną i podpowiedziała, co mogę zrobić. Dowiedziałam się od niej, że świetnym rozwiązaniem może być dla mnie upadłość konsumencka Pomoc prawna w zakresie tego typu postępowań sądowych jest świadczona przez wielu renomowanych i doświadczonych prawników, którzy z pewnością pomogą mi przygotować odpowiednie pisma i poprowadzą dla mnie całą sprawę. Wiedziałam, że powinnam się tym zająć jak najszybciej, dlatego nie traciłam czasu i jeszcze tego samego dnia udałam się do polecanego przez nią prawnika. Muszę przyznać, że to faktycznie był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Prawnik podszedł do mojej sprawy z pełnym zaangażowaniem i od razy podpowiedział mi, co powinnam zrobić. Przejrzał on wszystkie dostarczone przeze mnie dokumenty i pomógł przygotować odpowiednie pismo. Został moim pełnomocnikiem, dzięki czemu czułam się pewniej szczególnie podczas przygotowań do rozprawy i negocjacji z wierzycielami.

Dzięki niemu udało mi się skorzystać na ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Przede wszystkim dlatego, że część zobowiązań udało się umorzyć, a reszta została rozłożona na takie raty, które nie stanowiły większej części moich miesięcznych dochodów. Bardzo się cieszę, że w ramach tego postępowania moje zadłużenie przestało również rosnąć, ponieważ wierzyciele nie naliczali odsetek.

Categories: Finanse i prawo