Ogrody w mazowieckim: projekt, zakładanie, pielęgnacja

Samodzielność jest wspaniałą zaletą, ale czasami bywa złudna. Gdy już myślimy, że wszystko udało się nam zrobić samodzielnie, mogą pojawić się jakieś problemy. Super, jeśli ich nie będzie. Znaczy, że jesteśmy mistrzami w danej dziedzinie, ale czy to możliwe by znać się na wszystkim? Jeśli nie, to czasem warto posłuchać eksperta.

Czy założenie ogrodu jest trudne?

zakładanie ogrodów mazowieckieJako doskonały przykład samozwańczego fachowca, muszę przyznać, że czasem warto odpuścić. Mój problem polegał na założeniu ogrodu. Wydawało mi się, że skoro żyję tyle lat na tym świecie, widziałam tyle mazowieckich ogrodów, i miałam tyle kwiatów w ogródku, to wiem już o projektowaniu roślinności wszystko. Byłam pewna sukcesu, do momentu, gdy moje kwiaty padły. Rosły na tej samej ziemi, od tego samego kierunku geograficznego, a w moim nowym ogrodzie wszystko zniszczało. Po tygodniu poddałam się i wyszukałam w sieci zakładanie ogrodów mazowieckie. Nikt nie umiał ze znajomych mi pomóc, liczyłam na radę eksperta. Po kilku dniach wiedziałam wszystko. Okazało się, że niektóre rośliny ogrodowe nie mogą rosnąć koło siebie. Firma, do której zadzwoniłam, powiedziała, że są w stanie zrobić to co bym chciała i założyć mi taki ogród, ale wymaga to dodatkowych działań. Musze przyznać, że pracownica firmy zaimponowała mi swoją wiedzą o roślinności. A byłam przekonana, że to ja wiem o niej dużo. Tak czy siak, przyjęłam pierwszy projekt, bo bardzo mi się podobał i liczyłam, że w maju, mój ogród będzie już taki jak w moich marzeniach. Jego założenie to jedno z moich marzeń.

Niby nie wygórowane, ale wcale do tej pory niełatwe do osiągnięcia. A wiem już czemu. Bo czytałam, projektowałam, planowałam, myślałam i gadałam o tym – zamiast działać. Wystarczył jeden telefon i mogłam mieć to już kilka lat temu. A może po prostu musiałam dojrzeć do tego, by nie być we wszystkim najmądrzejszą?

Categories: Dom i ogród