Okład żelowy – do czego służy?

Istnieje wiele pomocnych opatrunków na rynku, które każdy może użyć według własnych potrzeb. Dzięki temu nie musimy zawsze udawać się do lekarza w celu zdiagnozowania konkretnych dolegliwości, co jest bardzo pomocne w codziennym funkcjonowaniu.

Pierwszorzędny okład żelowy

Okłady żeloweOkład żelowy to rodzaj doskonałego opatrunku, który możemy zastosować zarówno w formie kompresów zimnych, jak i ciepłych – w zależności od konkretnej potrzeby. Kompresy te przyczyniają się do znacznej poprawy wielu dolegliwości. Okłady żelowe zimne powinno się stosować przy wszelkiego rodzaju stłuczeniach i urazach. Jeśli stłuczone miejsce skutecznie schłodzimy to na skórze nie pojawi się krwiak lub będzie on znacznie mniejszy niż zwykle. Dodatkowo, zimny kompres zmniejsza także stan zapalny i jednocześnie łagodzi ból. Jednakże należy pamiętać, że mocno schłodzonego kompresu nie powinno się przykładać bezpośrednio do skóry, ponieważ istnieje ryzyko odmrożenia tkanki. Zimny kompres żelowy powinno się owinąć w ręcznik czy choćby w cienką ściereczkę kuchenną, co pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Z kolei, rozgrzewający kompres żelowy stosuje się przede wszystkim na bóle reumatyczne i bóle mięśni. Przy problemach z krążeniem nadadzą się one wręcz idealnie. Osoby, które nieustannie mają zimne stopy, dzięki takim okładom będą mogły nie tylko je ocieplić, ale również znacznie bardziej poprawić krążenie, co będzie skutkowało lepszym przepływem krwi. Rozgrzewające kompresy można także swobodnie używać po intensywnym wysiłku fizycznym.

Kompresy żelowe są bardzo wygodne i posiadają wiele pozytywnych właściwości, dlatego stały się aż tak popularne na rynku. Dzięki nim można zapomnieć o różnych dolegliwościach, a łatwość w użytku sprawia, że każdy sobie może pozwolić na taką ulgę.

Categories: Wygląd i zdrowie