Orbitrek treningowy czy dieta?

wyposażenie siłowni

Wiele osób wybiera jako swoje postanowienie noworoczne zrzucenie zbędnych kilogramów. Niewątpliwie ma to związek ze świętami Bożego Narodzenie, które wypełnione są wieloma kalorycznymi potrawami i słodkimi wypiekami własnej roboty, którym nie sposób się oprzeć.

Trio idealne – bieżnia, orbitrek i… dieta!

wyposażenie siłowniObjadamy się w tym okresie tak bardzo, że po powrocie do pracy waga pokazuje nam kilka kilogramów więcej. Nowy Rok to dobry okres, żeby zmienić coś w swoim życiu. Jak więc spalić nadprogramowy tłuszczyk? Mamy do wybory dietę, ćwiczenia lub ich połączenie. Zacznijmy od ćwiczeń. Możemy wykonywać proste ćwiczenia u siebie w domu, takie jak przysiady, pompki, czy skłony, jednak na siłowni wielość sprzętu sprawi, że chudnięcie pójdzie nam szybciej. Taki orbitrek treningowy sprawi, ze uruchamiają się nam wszystkie grupy mięśniowe, a gubienie zbędnych kilogramów jest szybsze i łatwiejsze. Takie ogóle ćwiczenia wzmacniają też naszą kondycję, co zawsze jest korzystne dla zdrowia. Bieżnia treningowa zapewni nam porcję spaceru bez względu na pogodę panującą za oknem. Wybierzemy sobie odpowiedni tryb i możemy biegać w swoim tempie, ale też podnośmy poziom szybkości, żeby się nie rozleniwiać i szybciej chudnąć. Ławka na siłownie i ciężary do podnoszenia wzmocnią nasze mięśnie nie tylko rąk, ale także klatki piersiowej. Jeśli nie lubimy aktywności fizycznej to możemy przejść na dietę. Zdrowe odżywianie pozwoli nam nie tylko schudnąć, ale także zmniejszyć poziom złego cholesterolu, cukru w krwi, przyspieszy metabolizm. Najlepiej jest ograniczyć tłuste i słodkie jedzenie, czyli potrawy smażone, szczególnie na głębokim oleju, słodycze, czy tłuste mięsa.

Ograniczenie jedzenia nie jest przyjemne, ale skuteczne. Co więc wybrać- dietę czy ćwiczenia? Oba mają swoje wady i zalety. Najlepiej jest je połączyć w celu otrzymania szybkiego efektu.

Categories: Zdrowie i uroda