Podłogi do domu

Wybór odpowiedniego materiału na podłogi w naszym domu jest bardzo ważny. Od tego między innymi zależy ogólny charakter pomieszczenia, dlatego warto, aby podłoga była dopasowana do stylu, w jakim chcemy utrzymać nasze mieszkanie. Coraz bardziej popularne stają się mieszkania w stylu nowoczesnym, a tam najchętniej wykorzystuje się podłogi z drewna egzotycznego.

Jaki materiał będzie odpowiedni na podłogę?

parkiety egzotycznePodłogi drewniane to idealny wybór do domu czy mieszkania. Są one przede wszystkim bardzo trwałe i odporne na zarysowania. To materiał na lata, który można poddawać zabiegom cyklinowania, czyli zdzierania warstwy z góry w celu odsłonięcia zdrowej i nieuszkodzonej deski. Coraz bardziej popularne stają się podłogi wykonane z drewna egzotycznego. Pasują one idealnie do stylu nowoczesnego między innymi przez swoje piękne i niecodzienne odcienie. Oprócz koloru, drewno egzotyczne cechuje wysoka wytrzymałość oraz widoczność słojów, co dodaje im niewątpliwego uroku. Takie parkiety egzotyczne to także materiał idealny dla alergików, ponieważ drewno nie uczula. Podłogi z drewna egzotycznego cechuje także wysoka odporność na wilgoć, przez co mogą być stosowane nawet w łazienkach czy kuchniach. Kolejną zaletą podłóg drewnianych jest fakt, iż tłumią odgłosy, na przykład kroków. Zapewnia to komfort, zwłaszcza kiedy czyjaś sypialnia jest na parterze domu. Poza tym, takie podłogi są ciepłe w dotyku, przez co nasze mieszka czy dom staje się bardzo przytulne.

Drewno egzotyczne to absolutny hit, zwłaszcza jeśli chcemy urządzić nasze mieszkanie czy dom w stylu nowoczesnym. To dobry wybór, zwłaszcza dla ludzi, którzy posiadają dzieci. Egzotyczne parkiety są bardzo wytrzymałe, twarde i odporne na zmiany w wilgotności powietrza. Poza tym, nie wypaczają się tak szybko jak podłogi z rodzimych gatunków drewna.

Categories: Wyposażmy dom