Polecane kursy kosmetyczne

 

Po ukończeniu szkoły średniej nie miałam zbyt wielu opcji pracy w moim mieście. Ponieważ od zawsze interesowałam się różnymi zagadnieniami związanymi z dbaniem i pielęgnacją urody, za namową przyjaciółek i rodziny postanowiłam zapisać się na szkolenie, które pomogło mi zdobyć nowe umiejętności.

Zagadnienia programowe kursów kosmetycznych

kosmetyczny kursJakiś czas później złożyłam wszystkie niezbędne dokumenty w szkole, do której miałam zamiar uczęszczać i z niecierpliwością czekałam na pierwsze zajęcia. Mój kosmetyczny kurs rozpoczął się kilka tygodni później. Kurs trwał kilkadziesiąt godzin i został podzielony na zajęcia w weekendy oraz w środku tygodnia, w zależności od porozumienia z naszą grupą. Podczas całego kursu, poznałam wielu wspaniałych ludzi, wykładowcy byli niezwykle profesjonalni i niezwykle życzliwi, mieli indywidualnie podejście do każdego kursanta. Podczas całego szkolenia nauczyłam się wielu pożytecznych rzeczy związanych z kosmetologią oraz wizażem. Program naszego szkolenia obejmował między innymi naukę różnych technik tuszowania defektów skórnych, poznanie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz różnych preparatów do peelingu i mikrodermabrazji. Nauczyłam się również stosować i odróżniać różne przybory do makijażu, poznałam techniki dobrego wizażu i stylizacji. Na zajęciach praktycznych miałam możliwość nauki wielu ciekawych rzeczy, które  miały się okazać bardzo przydatne w późniejszej karierze zawodowej. Ponadto, nauczyłam się planować i zarządzać swoim czasem pracy, potrafiłam wykorzystać zdobyte umiejętności i dowiedziałam się, jakie są aspekty prawne związane z zawodem kosmetyczki w Polsce. Po ukończeniu  kursu otrzymałam certyfikat ukończenia i od tego momentu mogłam rozpocząć pracę w nowym zawodzie. Kilka tygodni po skończeniu kursu kosmetycznego, zatrudniłam się w polecanym salonie kosmetycznym w moim mieście i mogłam już rozpocząć pracę w nowym zawodzie.

Po zdobyciu cennych umiejętności kilka tygodni szukałam pracy w zawodzie. Na szczęście, zrządzeniem losu otrzymałam bardzo ciekawą propozycję pracy i dzięki temu mogłam zacząć korzystać ze zdobytej wiedzy w praktyce. Na szkoleniu nauczyłam się również jak zarządzać swoim czasem, jak komunikować się z klientami i w jaki sposób osiągać zaplanowane przez siebie cele. Cieszyłam się, że mogłam stosować zdobytą wiedzę w swojej nowej pracy.

 

Categories: Wygląd i zdrowie