Półmatowy wosk Osmo

Kiedyś zdecydowana większość ludzi posiadała w domach parkiety, ponieważ tylko takie podłogi się wykonywało. Oczywiście były jeszcze inne rodzaje podłóg, ale stanowiły je sztuczne materiały. Taka powierzchnia jest w stanie przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Na jaką podłogę nakłada się wosk olejny?

osmo 3065Każdy rodzaj podłogi wymaga odpowiednio dopasowanej pielęgnacji i również zabezpieczania przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Najmniej wymagające jest linoleum, ponieważ wystarczy je wyczyścić mopem, bez konieczności nakładania ochronnych warstw. Najwięcej pracy wymaga drewno, ale też posiada ono najwyższą trwałość i wyjątkowe walory estetyczne, dlatego też jest dość często wybierane na podłogi. Żeby przez wiele lat drewniana podłoga wyglądała jak nowa, trzeba ją właściwie zabezpieczać przed wilgocią, brudem i uszkodzeniami. Obecnie polecane są woski olejne Osmo 3065 w odcieniu pół matowym, który podkreśla piękno drewna. Wosk jest znacznie lepszy od lakieru, gdyż tworzy na powierzchni podłogi twardą mikroporowatą powierzchnię, która przepuszcza powietrze, czyli tym samym pozwala na swobodne doprowadzanie i odprowadzanie powietrza. W swoim składzie zawiera naturalne olejki, które nie tylko zabezpieczają, ale też pielęgnują drewno, przez co pozostaje ono w doskonałym stanie przez wiele lat. Aplikacja wosku Osmo jest bardzo łatwa, gdyż można to zrobić pędzlem lub specjalnym wałkiem malarskim. Natomiast w razie uszkodzenia, wystarczy dokonać miejscowej renowacji tym samym produktem.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów wosków olejnych do drewna, lecz marka Osmo produkuje najwyższej jakości produkty, które sprawdzają przy każdej drewnianej powierzchni. Cena wosku w odcieniu 3065 zależy od pojemności i może kosztować najmniej 120 złotych.

Categories: Usługi