Pożywienie dla królika

 

Zwierzęta domowe potrafią być najwierniejszymi stworzeniami na świecie, niezależnie od gatunku. Poza psem i kotem, coraz częściej widuje się w domach inne futrzaki, na przykład chomiki, świnki morskie czy żółwie. Niezależnie od tego, jakiego zwierzaka mamy pod swoim dachem, musimy dbać o jego odpowiednie żywienie, abyśmy mieli pewność, że nasz pupil jest zdrowy i szczęśliwy.

Czym karmić królika?

karma dla królikaMoim zdaniem, najsłodszym zwierzątkiem domowym jest królik. Nie jest to jednak zwierzak dla każdego, gdyż króliki to żarłoki i trzeba uważać, aby nie zjadły czegoś nieodpowiedniego. Czym zatem możemy karmić naszego długouchego przyjaciela? Najlepszym wyjściem jest gotowa mieszanka karma dla królika, która jest odpowiednio zbilansowana. W skład takiej karmy powinno wchodzić porządnie wysuszone sianko, a na drugim miejscu powinien znaleźć się granulat. W sklepach zoologicznych możemy dostać karmy oparte na jednym składniku, czyli na przykład czyste sianko bądź granulat, ale także mieszanki, które potrafią ułatwić życie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z królikiem i uczą się wszystkiego od podstaw. Mają w swoim składzie nie tylko sianko i granulat, ale także zioła oraz suszone owoce i warzywa, które świetnie urozmaicają dietę naszego króliczka. Najczęściej jest to marchewka oraz jabłko. Dobra karma dla królika jest wzbogacana o cenne witaminy i minerały, aby nasz pupil był zdrowy i miał piękne futerko.

Dieta naszego futrzanego (i nie tylko) przyjaciela jest naprawdę bardzo ważna i mając na uwadze dobrostan naszego zwierzaka, powinniśmy o nią dbać najlepiej jak umiemy. Odpowiednie żywienie oszczędza nam wizyt u weterynarza i jest wręcz inwestycją w to, aby zwierzak był z nami jak najdłużej się da, a przecież na tym nam właśnie zależy.

 

Categories: Rośliny i zwierzęta