Prawidłowe żywienie psa

Każdy dzień dla naszego psa to wyzwanie. W związku z tym powinien być odpowiednio żywiony w zależności od jego wieku, trybu życia oraz płci. Warto też mieć na uwadze to, iż zwierzęta takie jak psy czy koty nie mają długiego układu trawiennego. Dlatego bardzo ciężko trawi się im produkty zbożowe. Wybierajmy więc najzdrowsze opcje.

Pies odpowiednio karmiony na co dzień

dobra karma dla psaAby nasz pies żył długo, miał dużo energii oraz nie miał problemów z zębami czy innymi schorzeniami związanymi z układem pokarmowym musimy zadbać o jego odpowiednią dietę. Polega to przede wszystkim na tym, iż musimy wiedzieć, że z powodu krótkiego układu pokarmowego zwierzak ten nie jest w stanie zjeść zbyt dużej ilości produktów zbożowych. Dlatego dobra karma dla psa charakteryzuje się tym, iż ma ona wysoką zawartość mięsa i znikome ilości zbóż oraz innych zapychaczy. Oczywiście, najlepiej byłoby karmić psa samym mięsem, jednak wymaga to od nas codziennego jego kupowania, aby było zawsze świeże. W innym przypadku też moglibyśmy psa otruć. W związku z tym warto podawać psu regularnie mięso, a przy okazji dobierać karmy w puszcze oraz suche, które są przystosowane do jego delikatnego układu trawiennego. Dzięki tak zbilansowanej diecie dostosowanej do jego wagi, wieku oraz aktywności fizycznej nasz czworonóg będzie cieszył się długim życiem pozbawionym problemów z układem pokarmowym, co powinno być dla nas bardzo ważne.

Jeśli uważamy, iż psu starczy jedynie sucha karma to jesteśmy w błędzie. Najlepszą dietą, która jest odpowiednio zbilansowana, jest ta, gdzie pies otrzymuje duże ilości mięsa. Dzięki temu nie tylko jest najedzony, ale również nawodniony. W związku z czym warto dietę psa opierać na świeżym mięsie albo na karmie w puszkach z dużą ilością mięsa nie przetworów.

Categories: Rośliny i zwierzęta