Projekt kotłowni zgodny z przepisami

Zawsze, kiedy decydujemy się na wykonanie kotłowni, to musimy ją wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami. W ten sposób będziemy mieli gwarancję bezpieczeństwa dla budynku, a także dla domowników. Doświadczenie instalatorzy jasno deklarują, że najlepiej jest projektować kotłownie od zera, ale również można przebudować kotłownie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Prawidłowy projekt kotłowni na paliwo stałe

kotłownie białystokŻeby wykonać odpowiedni projekt kotłowni na paliwo stałe, to musimy sugerować się warunkami technicznymi, jakie posiada budynek. W kotłowni powinna również być wydzielona przestrzeń na kocioł, aby mógł on stać na twardym fundamencie z materiałów niepalących się. Podłoga w kotłowni powinna być również wykonana z materiałów niepalących oraz obita specjalną blachą stalową. Kotłownie powinno znaleźć się również oświetlenie sztuczne, a także gniazdo elektryczne na odpowiednim napięciu. Piec powinien znajdować się również w odpowiedniej odległości od ściany, aby umożliwić swobodny dostęp do niego podczas czyszczenia oraz regularnej konserwacji. W takich kotłowniach musimy również wykonać odpowiednią wentylację powietrza. Dodatkowe pomieszczenie na opał powinny mieć kotłownie Białystok to miasto, w których możemy zakupić piece o różnej mocy. W piecach na paliwo stałe musimy praktycznie codziennie opróżniać pojemniki z popiołu oraz żużlu. Kotłownia musi również spełniać warunki dotyczące odporności ogniowej, a także otwierania drzwi wejściowych.

Najlepiej jest projektować kotłownie już na etapie projektowania domu, dzięki czemu od razu stworzymy odpowiednią przestrzeń do zamontowania pieca oraz do trzymania całego opału na sezon grzewczy. W projekcie kotłowni pomogą doświadczeni instalatorzy, którzy od wielu lat zajmują się instalacją grzewczą, a także instalację wodną i kanalizacyjna.

Categories: Budowa i remont