Pudry mineralne do twarzy

 

Kosmetyki mineralne od kilku lat sukcesywnie zyskują na popularności, głównie za sprawą ich dobroczynnego wpływu na skórę oraz braku szkodliwych substancji chemicznych, parabenów i konserwantów. Lekka formuła i delikatny, hipoalergiczny skład to nie jedyne zalety tych wyjątkowych pochodzących wprost z natury produktów.

Liczne zalety naturalnych pudrów mineralnych

naturalny puder mineralnyZgodnie z nazwą w kosmetykach mineralnych znajdują się głównie minerały. Zarówno bazą jak i elementem kolorowym w kosmetykach mineralnych są substancje naturalne-drobno zmielone minerały. Skład każdego mineralnego kosmetyku jest krótki i prosty ale wystarczający, by kosmetyk skutecznie spełniał swoją rolę. Występujące w podkładach i pudrach mineralnych dwutlenek tytanu i tlenek cynku to substancje będące naturalnymi filtrami UV, to znaczy, że zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Naturalny puder mineralny jest więc kosmetykiem wielozadaniowym-pełni rolę pudru i filtra przeciwsłonecznego, a przy okazji nie jest w żaden sposób szkodliwy dla skóry, ponieważ dzięki swej delikatności i braku szkodliwych substancji chemicznych nie zapycha porów i nie powoduje podrażnień ani alergii. Kosmetyki mineralne mają krycie porównywalne do swoich zwykłych odpowiedników, jednak w przeciwieństwie do nich nie szkodzą skórze i dzięki temu, że ograniczono w nich liczbę szkodliwych składników są ekologiczne. Również cena kosmetyków mineralnych jest porównywalna do cen zwykłych kosmetyków.

Zadaniem pudru jest utrwalenie makijażu, wyrównanie kolorytu skóry i zapewnienie jej nieskazitelnego wyglądu, jednak kosmetyki mineralne mają o wiele szersze spektrum działania i dłuższą listę zalet, a ich regularne, długotrwałe stosowanie przysłuży się skórze, ponieważ minerały wykazują działanie antybakteryjne.

więcej informacji – empiriaspa.pl

 

Categories: Wygląd i zdrowie