Rola bramy przemysłowej

Bramy stosowane w fabrykach, halach magazynowych czy warsztatach samochodowych różnią się znacząco od tradycyjnych bram garażowych. I to nie tylko wielkością. Funkcje jakie  spełniają wymagają od nich zastosowania technologii ułatwiających pracę, w miejscach w których zostały wykorzystane. Jakie są więc bramy przemysłowe?

Jaka powinna być brama przemysłowa?

bramy przemysłoweTo co wyróżnia bramy przemysłowe to przede wszystkim wytrzymałość. Jak łatwo się domyślić, są one użytkowane ze znacznie większą częstotliwością, niż zwykłe bramy, co oznacza, że stopień odporności na uszkodzenia musi być znacznie wyższy. Ciągłe otwieranie i zamykanie przekłada się na znacznie większe zużywanie zastosowanej automatyki. Dlatego też musi być ona na jak najwyższym poziomie. Szczególną wytrzymałością muszą cechować się bramy przemysłowe stosowane w halach przemysłowych i magazynowych. To właśnie w tych miejscach muszą one spełniać podwyższone normy BHP. A to oznacza, że muszą zostać dodatkowo wyposażone w czujniki, napędy elektryczne oraz inne, ważne rozwiązania elektroniczne. Same bramy przemysłowe dzielą się na kilka rodzajów. Są wśród nich bramy przesuwne, segmentowe, skrzydłowe, rolowane i wahadłowe. Oprócz wysokiej wytrzymałości muszą one cechować się również dobrą izolacyjnością cieplną, niezawodnością i nowoczesną automatyką. Połączenie tych kilku ważnych właściwości sprawi, że brama użytkowana nawet niezwykle intensywnie, posłuży na wiele lat.

Dlaczego dobra izolacja cieplna jest ważna w bramach przemysłowych? Dzięki niej koszty związane z ogrzewaniem pomieszczenia będą znacznie niższe. Warto wybrać bramę, która dodatkowo posiada izolację akustyczną. Jest to niezwykle ważne w przypadku hal magazynowych i przemysłowych. Jeśli zakład znajduje się w miejscu publicznym nie bez znaczenia jest również jej wygląd. Wówczas stanowi niejako wizytówkę firmy.

Categories: Budownictwo i dom