Rola taśm polipropylenowych

Proces skutecznego pakowania towaru, jego odpowiedniego zabezpieczenia, ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i nadzwyczajnymi w trakcie transportu to kluczowa kwestia, która pozwala każdej firmie na minimalizację ryzyka związanego z uszkodzenie czy utratą towaru. Dlatego też warto wybrać właściwe taśmy pakujące tzw. taśmy PP czy polipropylenowe.

Jak dobrać stosowna taśmę do pakowania przesyłek?

taśma polipropylenowa producentWydawać się może, że taśma i taśma to zawsze to samo i analiza w tym zakresie jest zbędna. Otóż nic bardziej mylnego. Od jakości taśmy do pakowania, stopnia jej wytrzymałości, odporności na warunki klimatyczne i mechaniczne zależy stopień ubezpieczenia naszego towaru, a tym samym niweluje ewentualne straty finansowe. Ów taśmy polipropylenowe są równie ważne w przypadku transportowania ładunku na paletach, zabezpieczając towar przed przesuwaniem się. Taśmy stabilnie i mocno wiążą pakunek z paletami. Pamiętajmy więc, iż  nie tylko samo znalezienie wyników dla zapytania: taśma polipropylenowa producent jest wystarczające. Należy znaleźć producenta oferującego taśmy o szerokim zakresie wyboru ich szerokości i grubości, wykonane najnowocześniejszymi, innowacyjnymi technologiami, wytrzymałe na znaczny zakres temperatur, o dużej wytrzymałości na zrywanie, braku pozostawania jakiegokolwiek nalotu czy osadu, stopniu bezpieczeństwa  w ich użytkowaniu, relatywnie niskiej wadze, dużej przyczepności, łatwości nakładania itp. Dokonując wyboru taśm polipropylenowych należy więc kierować się głównymi parametrami: szerokość tasmy, grubość taśmy, długość nawoju w metrach, siła zrywania w kilogramach. Pamiętajmy też o wyborze taśm odpowiednich zarówno do ręcznego pakowania, jak i do automatycznego, z użyciem odpowiednich maszyn i urządzeń. Nierzadko producenci taśm PP są również dostawcami ów sprzętu.

Omawiane taśmy – zwane potocznie „banderówkami” to podstawowy materiał pakunkowy i mocujący towar czy produkty na paletach. Jest to sprawdzona i skuteczna metoda, a przy tym relatywnie niedroga. Obecnie taśmy pakujące występują zwyczajowo w następujących podstawowych kolorach: biały, czarny, niebieski, acz istnieje możliwość zamówienia taśm polipropylenowych nawet w wersji z nadrukiem.

Categories: Przemysł / Produkcja