Rozluźnienie atmosfery na rozmowie kwalifikacyjnej

Profesjonalnie rekrutacją zajmuje się już od dwóch lat. Podczas mojej pracy przeżyłem bardzo wiele. Widziałem ludzi, którzy byli bardzo przejęci tym aby dobrze wypaść jaki i mających stosunek zupełnie odmienny. Nigdy nie ma reguły na to, kogo zapraszam do współpracy. Za każdym razem staram się, aby cały etap przebiegał inaczej. Kandydatom zadaje różne pytania. Nie chcę, aby powielały się te same schematy.

Krówki reklamowe zawsze wywołują uśmiech 

tanie krówki reklamoweOd pewnego czasu zauważyłem pewną prawidłowość. Ludzie generalnie przychodzą z nastawieniem, że pójdzie im źle. Czytają wiele informacji na temat naszej firmie w internecie, uczą się regułek i powtarzają je. Tak po prostu. Z pamięci. Nie wykazują się kreatywnością. Dodatkowo są bardzo spięci. Zauważyłem, że w takiej sytuacji jest mi gorzej wybrać odpowiedniego kandydata. Dlatego też zdecydowałem o tym, że w pokoju gdzie odbywają się wszelkie rekrutacyjne rozmowy znajdować się będą tanie krówki reklamowe z logo naszej firmy. Wiem, że zapewne wiele osób odmówi. Jednak będę ich zachęcał do tego, aby przyjęły trochę cukru. Wówczas to znacznie lepiej będzie nam się rozmawiało. Cukier sprawi, że stanie się ona bardziej otwarta na dalsze dyskusje. Rozmawiałem z właścicielem firmy czy mogę kandydatowi zasugerować, że jest spięty i powinien zjeść sobie tę niepozorną słodycz i otrzymałem wolną rękę. Po wypróbowaniu takiego cukiereczka wiele osób się otworzyło, śmiało i powiedziało nawet co by zmieniło w firmie patrząc poprzez stronę internetową.

Wprowadzenie krówek z logo firmy okazało się być strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że kandydaci na długo zostają zapoznani z naszym świetnym logiem a także przyjemniej wspominają sam proces rekrutacji. Dzięki temu w internecie nie zamieszczają o nas negatywnych opinii.

Categories: Usługi i praca