Różne kolory na głowie – sklep fryzjerski

sklep fryzjerski

Sklep fryzjerski nie tylko dla fryzjera, ale też dla pań. Czy jest takie miejsce?

Kobiety są bardzo zmienne, dlatego co jakiś czas farbują sobie włosy na różne kolory. Chcemy zmienić swój wygląd? Zetnijmy włosy lub pofarbujmy je. Nie musimy od razu radykalnie zmieniać odcienia – wystarczy, że o kilka tonów przyciemnimy je lub rozjaśnimy. Do tego możemy ściąć włosy parę centymetrów oraz pocieniujemy je i wyglądamy inaczej, piękniej niż zawsze.

Farbowanie włosów możemy zrobić w zakładzie fryzjerskim wtedy możemy być pewne że na pewno kolor nam wyjdzie taki jaki chcemy. Lub farbowanie w domu, sposobami domowymi. Różne kobiety umieją same sobie farbować włosy, a w większości sytuacji inna dziewczyna, koleżanka jest o to poproszona. Przed tym jak chcemy pofarbować włosy idziemy do sklepu po farby. Sklep fryzjerski to profesjonalny sklep w którym można spotkać oraz kupić takie farby jakie używa np. twój ulubiony fryzjer.
Musimy tylko wiedzieć jaki chcemy odcień włosów. Kolor włosów powinien pasować do karnacji, koloru oczu, brwi, no i do swojej osobowości. To jak będziemy się w nim czuć, możemy ocenić, przykładając sobie skrawki pofarbowanych włosów które znajdują się na palecie dostarczonej przez producenta farby. Wybierając farbę pamiętajmy o sprawdzeniu, do jakiego wyjściowego koloru włosów jest przeznaczona.
Zazwyczaj trudno nam stwierdzić, czy mamy na głowie ciemny blond, czy może jasny brąz. Mamy do wyboru środki do koloryzacji nietrwałej, półtrwałej i trwałej. Co do koloryzacji nie trwałej należą szampony koloryzujące które zmywają się po 6-8 zmyciach. Do drugiej grupy zaliczają się preparaty, które wnikają płytko pod powierzchnię włosa. Efekt jest wyraźniejszy, ale utrzymuje się tylko i wyłącznie około siedmiu tygodni.

Jeśli zależy nam na trwałym efekcie, należy kupić farbę do włosów z amoniakiem który działa w środku włosa. Ale należy pamiętać że trwałej kaloryzacji ciężko zejść na swój naturalny kolor. Dlatego na początku musimy się zastanowić co chcemy zrobić z włosami, by nie załadować za jakiś czas że zniszczyłyśmy swoje piękne naturalne włosy.

Categories: Sklepy i zakupy