Rurociąg zabezpieczony płaszczem ochronnym

Budowa nowego gazociągu z Ukrainy do Polski była bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwiększyło to możliwości przesyłowe, a także zdekoncentrowało źródła surowców energetycznych, które trafiają do naszego kraju. Na budowie zarobiło wiele przedsiębiorstw, oferując usługi lub produkty wysokiej jakości. Tak było na przykład z płaszczami ochronnymi, które kładło się na rurociągi.

Płaszcze na rurociągi

płaszcze ochronne na rurociągiW tym przypadku takie płaszcze miały funkcję ochronną. Dzięki nim rurociąg może być chroniony przed wieloma awariami, które na niego czekają. Płaszcze ochronne na rurociągi powinny być bardzo sztywne, aby wszelkie naciski spowodowane na przykład przesuwaniem się gruntu i jego podmywaniem nie stały się przeszkodą w płynnym przepływie surowców. Płaszcze ochronne nakładane są na poszczególne elementy rurociągu jeszcze przed wykonaniem spawania. Są one termokurczliwe. Nakłada się je na rurę, a następnie podkręca temperaturę, aby płaszcz dokładnie obejmował wszystkie elementy, które muszą być zabezpieczone. W ten sposób dyskwalifikuje się również czynniki związane z naprężeniem elementów, które znajdują się pod ziemią. Do tego, jak pokazują badania, płaszcze ochronne są lepsze, jeśli chodzi o zwiększenie maksymalnego ciśnienia, które może panować w rurach. To także kwestia istotna, ponieważ system nie może się rozszczelnić przez zbyt duże ciśnienie.

Płaszcze ochronne są bardzo potrzebne z wielu powodów. Dzięki nim po prostu system przepływu surowców energetycznych jest bezpieczny i można pozwolić sobie na większą przepustowość. Myślę, że takie rozwiązanie należy do najlepszych, które w ogóle obecnie zostały wprowadzone. Płaszcze ochronne to najlepszy sposób do zabezpieczenia takiej inwestycji, patrząc przez pryzmat tego, co będzie w przyszłości.

Categories: Przemysł / Produkcja