Smaczna odmiana truskawek

 

Uprawa truskawek jest na tyle popularna, że nie tylko plantatorzy się nią zajmują, ale także amatorzy. Prawie każdy kto ma ogródek, lub swoją działkę, sadzi na niej owoce i warzywa. Truskawki należą do sezonowych produktów bardzo lubianych przez konsumentów.

Jak smakują truskawki Senga?

truskawka sengaNa rynku znajdziemy kilka odmian tych pysznych owoców. Różnią się między sobą wielkością, smakiem, a nawet kolorem. Powszechnie się uważa, że dojrzała truskawka musi być intensywnie czerwona, a wcale tak nie jest, bo pewna odmiana charakteryzuje się żółtym kolorem. Popularna wśród plantatorów i amatorów truskawka Senga wyróżnia się specyficznym sposobem wydawania plonów. Pierwszy zbiór owoców jest największy, a każdy kolejny posiada nieco mniejsze owoce. Sadzonki tej truskawki charakteryzują się intensywnym ulistnieniem i puszczaniem dużej ilości pędów. W trakcie owocowania, pędy należy usuwać, gdyż może to negatywnie wpłynąć na wielkość plonów. Truskawki Senga mają twarde i jędrne owoce o intensywnym smaku, dlatego świetnie się nadają do ciast i przetworów. Odmiana ta pozwala na dość długi zbiór owoców, gdyż trwa on nawet dwadzieścia pięć dni. Jeżeli roślina w trakcie wzrostu i owocowania jest właściwie nawożona i pielęgnowana, to wyda bardzo dużo truskawek. Zebrane plony należy przechowywać w warunkach chłodniczych i najlepiej rozłożone, gdyż zgniecione owoce szybko mogą się psuć. Truskawki możemy zbierać już od połowy czerwca, gdyż letnie słońce szybko czerwieni owoce i daje im słodkiego smaku.

Sadzonki truskawek Senga możemy kupić w dobrych sklepach ogrodniczych, albo w internecie. Prawdziwy znawca tejże rośliny, od razu pozna ją po wyglądzie, ponieważ ma nieco inny kształt liści. Sadzenie ich odbywa się w identyczny sposób jak pozostałe odmiany.

 

Categories: Rolnictwo i hodowla