Specjalistyczne badanie wariografem

Nikt z nas nie chce być oszukiwany, choć to raczej pobożne życzenie, gdyż każdy z nas mówi nieprawdę. Najczęściej robimy to świadomie i z premedytacją w celu osiągnięcia własnych celów. Kłamstwo mamy wpisane w ludzką naturę.

Jak przebiegają dzisiejsze badania wariograficzne?

profesjonalne badania wariografemDla niektórych osób prawda ma duże znacznie i zrobią wszystko, aby ją poznać. Jedni śledzą i sprawdzają na każdym kroku osobę, którą podejrzewają o oszustwo, a inni wynajmują detektywa. Można również wykorzystać profesjonalne badania wariografem, ale one wymagają udzielenia zgody badanego na ich przeprowadzenie, zatem nie można nikogo do nich zmusić. Badanie wariograficzne jest stosowane od wielu lat w sądach, w korporacjach czy na sprawach rozwodowych, ponieważ  jego skuteczność jest bardzo wysoka. Wielokrotne badania dowodzą, że przy właściwie przeprowadzonej metodzie, można uzyskać nawet dziewięćdziesięcioczteroprocentową niezawodność. To bardzo dużo jak na badanie, które jest przeprowadzana na urządzeniu wynalezionym wiele lat temu. Obecnie specjaliści z Instytutu Badań Wariograficznych dysponują nowoczesnym wariografem, który znacznie dokładnie rejestruje reakcje fizjologiczne na bodźce zewnętrzne niż kiedyś. W takcie badania opowiada się na zadawane pytania tylko „tak” lub „nie” i jest się podłączonym do wariografu specjalnymi czujnikami. Odczyty reakcji są zapisywane w systemie komputerowym, z którego tester porównuje je i analizuje z udzielonymi odpowiedziami. Wynik testu jest podawany jeszcze tego samego dnia.

W ciągu roku w Instytucie Badań Wariograficznych jest wykonywanych nawet kilkanaście tysięcy badań. Ta metoda cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na swoją skuteczność i szybkość. Za tysiąc dwieście złotych każdy z nas może je wykonać.

Categories: Usługi i praca