Sufit w nowej odsłonie

 

Nowoczesne aranżacje wnętrz zaskakują nas coraz bardziej, nie tylko ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, ale także świeżością w temacie samych dekoracji. Obecnie króluje moda na minimalizm, także w elementach ozdobnych. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest dekoracyjna ściana czy sufit.

Sufit jedyną ozdobą pomieszczenia

sufity napinaneO ile dekoracyjne wykończenie ścian, jako ozdoby samej w sobie, jest dość często stosowanym rozwiązaniem, o tyle sufit zawsze był tylko sufitem. Jakiś czas temu zaczęło się to zmieniać, a sufit dostał swoją szansę, by zabłysnąć i to dosłownie. Sufity napinane barrisol to coraz chętniej stosowane rozwiązanie, nie tylko we wnętrzach przemysłowych, ale także w prywatnych mieszkaniach i domach. Na czym polega ten sposób wykończenia sufitu? Jest to nic innego, jak rodzaj sufitu podwieszanego, doskonale znanego od wielu dekad, jednak w nieco innej odsłonie. Materiał, który stosowany jest w tego rodzaju wykończeniach sufitu to termokurczliwa folia PCV oraz tkanina poliestrowa. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest niemal nieskończona możliwość aranżacji kolorystycznej i zastosowanie dowolnie wybranej przez siebie grafiki. Innymi słowy, na suficie możemy wydrukować, co tylko nam się podoba. Jednak zalet tego rozwiązania jest więcej. Podobnie jak klasyczne sufity podwieszane, sufity napinane również zakryją wszelkie instalacje, jakie pod nimi rozmieścimy, z tą różnicą, że w razie potrzeby sufit możemy w każdej chwili zdemontować, a później podwiesić z powrotem, z użyciem tego samego materiału. Prace montażowe to prace czyste, nie wymagają nawet wynoszenia mebli z pomieszczenia. Sufit z tworzyw sztucznych jest dodatkowo bardzo łatwy w czyszczeniu i nie wchłania wilgoci, a także nie rozprzestrzenia ognia.

Jedyną wadą tego jakże ciekawego rozwiązania dekoracyjnego sufitu zdaje się być dość wysoka cena. Jednak wraz ze wzrostem popularności tego rozwiązania, ceny z czasem zaczną kształtować się na bardziej przystępnym poziomie, z korzyścią dla inwestorów, a tak niebagatelne dotychczas rozwiązanie będzie królować w niejednym polskim domu.

 

Categories: Budownictwo i dom