Sztuka kształtowania przestrzeni – architektura wnętrz

Od dziecka interesowałam się remontami i aranżacjami pomieszczeń. Wraz z mamą często robiłyśmy przemeblowanie w moim pokoju. Uwielbiałam patrzeć jak mój pokój się zmienia. Z wiekiem moja pasja zaczęła się coraz bardziej rozwijać.

Czym jest projektowanie wnętrz?

architektura wnętrzMoja pasja do aranżacji wnętrz wraz z wiekiem rosła. Gdy tylko mogłam oglądałam z wielką fascynacją programy remontowe nadawane w telewizji. Gdy nadszedł czas na wybór studiów zdecydowałam się na kierunek architektura. Byłam niezmiernie szczęśliwa, gdy udało mi się dostać na moje wymarzone studia. Na zajęciach czułam się jak ryba w wodzie. Gdy tylko czas studiów się skończył wróciłam do rodzinnej miejscowości i otworzyłam z pomocą finansową rodziny biuro projektowe. Moim konikiem było projektowanie i aranżacja wnętrz mieszkań w bloku. Pomieszczenia te są często małe i należy znaleźć najlepsze rozwiązania tak aby przestrzeń ta była dobrze wykorzystana. Architektura wnętrz jest zarazem projektowaniem wnętrz jaki i przestrzeni otwartych. Łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką pozwala kształtować otoczenie w którym mieszkamy czy pracujemy. Aby robić coś dobrze należy być na bieżąco z dostępnymi materiałami budowlanymi, elementami wyposażenia wnętrz technikami oraz technologiami. Wiedza ta to podstawowe narzędzia pracy każdego architekta i projektanta wnętrz. Śledzenie trendów i wsłuchiwanie się w potrzeby klientów pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Moje biuro projektowe zaczęło po jakimś czasie coraz lepiej prosperować. Miałam coraz więcej klientów. A w mojej miejscowości rozniosły się wieści o mojej firmie. Wielu ludzi chciało zmieniać swoje wnętrza. Wielu młodych remontowało mieszkania otrzymane w spadku po dziadkach. Dzięki indywidualnemu podejściu każdy z moich klientów był zadowolony z efektów mojej pracy.

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wiedza umiejętnie wykorzystywana w praktyce. Drugą ważną kwestią jest wsłuchiwanie się w potrzeby klienta. W końcu to on będzie na co dzień przebywał w wyremontowanym pomieszczeniu.

Categories: Wyposażenie domu