Szybki serwis pasów bezpieczeństwa

Nowoczesne pasy bezpieczeństwa są znacznie wygodniejsze i pewniejsze niż starego typu pasy, niejednokrotnie przeszkadzające podczas jazdy. Z racji bardziej rozbudowanego mechanizmu są one jednak zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenia i zużycie. W samochodach terenowych, które jeżdżą po najtrudniejszych trasach, owe zużycie jest jeszcze bardziej widoczne.

Profesjonalna naprawa pasów samochodowych

regeneracje pasów bezpieczeństwaPodczas długotrwałej jazdy po trudnym terenie, najszybciej zużywa się mechanizm blokujący pasy bezpieczeństwa. Awaria owego mechanizmu może prowadzić do całkowitego poluzowania się pasów do tego stopnia iż nie będą one spełniały swojej funkcji w ogóle, lub wręcz przeciwnie, zostaną zablokowane w jednej pozycji. Zablokowane pasy utrudniają, lub wręcz uniemożliwiają, kierowanie pojazdem oraz jego opuszczenie, dlatego taka awaria musi być natychmiast usunięta. Regeneracje pasów bezpieczeństwa można zlecić w każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym, gdyż jest to jedna z najbardziej podstawowych, a jednocześnie jedna z najważniejszych czynności serwisowych w każdym pojeździe. Zazwyczaj nie jest to zbyt ekstensywny zabieg, gdyż w przypadku poluzowania czy rozregulowania mechanizmu blokady i napinania pasów wystarczy jego przezwojenie i ustawienie w pozycji zerowej, by działał poprawnie.

Zużycie owego mechanizmu czasem może wymagać wymiany podzespołów, aczkolwiek większość warsztatów samochodowych posiada takie części na stanie, i może je wymienić błyskawicznie, bez potrzeby oczekiwania kilku dni na naprawę dość niewielkiej usterki. Całkowita wymiana pasów zdarza się bardzo rzadko, i jest wymagana tylko w przypadku poważnego uszkodzenia systemu pasów, przede wszystkim powstałego po wypadku i wcześniej nie zdiagnozowanego.