Trawnik nie wymaga już siania

Na peryferiach Torunia, podobnie, jak to się dzieje w innych polskich miastach, powstaje coraz więcej nowych domów. Uciekamy z bloków, chcąc cieszyć się niezależnością posiadania własnego domu i ogrodu. Nowo powstały budynek wymaga zawsze inwestycji w jego otoczenie. Coraz więcej zleceń mają więc ogrodnicy. 

Trawa z rolki jest doskonałym rozwiązaniem

zakładanie przydomowego trawnika z rolki w ToruniuWłaściciele nowych domów, boich wykończeniu, muszą pomyśleć o tym, co ma wydarzyć się na zewnątrz budynku. Głównym celem jest piękny ogród, służący nie tylko do wypoczynku,  ale będący również ozdobą naszego domostwa. Zanim jednak posadzi się roślinki trzeba zadbać o trawnik. Wysiewanie trawy jezt bardzo czasochłonne i są nowsze rozwiązania. Jednym z nich jest zakładanie przydomowego trawnika z rolki w Toruniu bardzo w ostatnich latach popularne. Pomysł na tak niekonwencjonalną metodę zakładania trawników powstał na bazie metod kładzenia murawy na stadionach. Na boiskach murawę rozwija się z rolet wcześniej specjalnie wyhodowanej trawy. Tak samo dzieje się w przypadku prywatnych terenów. Zamawia się w profesjonalnej firmie konkretny rodzaj trawnika, po czym przywożony jest on w kilku rulonach, które należy równomiernie rozłożyć na wcześniej przygotowanej powierzchni. Trawa szybko zakorzenia się w ziemi, na którą została ułożona, pod warunkiem regularnego jej nawadniania. Należy też pamiętać, że tak jak wszelkie inne rośliny, trawa najlepiej przyjmie się w okresie wiosennym. Jesień jest złym wyborem, gdyż trawnik może nie zdążyć się przyjąć w obliczu przymrozków. 

Piękny trawnik nie wymaga od nas wysiewania. Można go uzyskać przez rozłożenie specjalnych rulonów trawy, zamówionych w specjalistycznej firmie. Taka opcja ma wiele plusów. Przede wszystkim taki, że nie musimy czekać aż trawa się przebija z ziaren, tylko mamy gotowy dywan. 

Categories: Dom i ogród