Trwały panel podłogowy

Od czego zależy to jak długo będziemy mogli eksploatować panele znajdujące się na konkretnej podłodze? Nie bez znaczenia jest tutaj oczywiście nasze podejście do wszelkich zagadnień związanych z pielęgnacją czegoś takiego. Dębowe panele należą do trwalszych i powinniśmy zastanowić się, dlaczego tak jest. Oczywiście powodów, dla których warto wybrać właśnie te, jest więcej.

Ciekawostki o nowoczesnych panelach dębowych

panele podłogowe dąb naturalnyCzy materiałem do produkcji takich paneli jest tylko i wyłącznie dąb? Otóż nie i właśnie tym różnią się one od desek podłogowych czy innych tego typu rozwiązań. Oczywiście mogą znajdować się tam elementy pochodzące właśnie z tego gatunku, ale musimy pamiętać, że panel to w większości przypadków coś sklejonego z kilku warstw, a dodatkowo pokrywanego lakierem na zewnętrznej powierzchni. To właśnie obecność w tej substancji najlepiej tłumaczy niepowtarzalny połysk. Panele podłogowe dąb naturalny są z tego powodu bardzo odporne na proces ścierania. Taki sposób produkowania paneli jest naprawdę skuteczny, bo dzięki niemu mogą one bez problemu amortyzować nawet duże naprężenia. Wzory widoczne na zewnętrznej powierzchni tych paneli odpowiadają tym które możemy zobaczyć na dębowym drewnie i dlatego uznajemy takie rozwiązanie za naprawdę niepowtarzalne i doskonałe pod względem wizualnym. Powierzchnia panelu nie jest jednak w całości idealnie równa.

Na brzegach ma on wykonane rowki lub wychodzące elementy, które umożliwiają nam szybkie i trwałe łączenie poszczególnych egzemplarzy. Przez to zdecydowanie wzrasta stabilność stworzonej w ten sposób podłogi. Wygląd panelu dębowego nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, ale powinniśmy zwrócić uwagę również na jego grubość. Dopasujmy ją przede wszystkim do przewidywanych obciążeń czegoś takiego.

Categories: Budowa i remont