Uchwyt do wieszania rowerów

Coraz większa liczba mieszkańców polskich miast rezygnuje z samochodu i komunikacji miejskiej na rzecz jazdy na rowerze. Niestety największym problemem dla właścicieli niewielkich mieszkań jest kwestia trzymania jednośladu. Codzienne wynoszenie roweru z piwnicy jest trochę uciążliwe, a trzymanie go na klatce może wzbudzać oburzenie wśród sąsiadów. 

Jak powiesić rower na ścianie?

uchwyt na rowerWiększość osób trzyma rower oczywiście na balkonie, ale przecież nie każde mieszkanie posiada balkon czy taras. Tutaj z pomocą przychodzą producenci akcesoriów rowerowych, którzy proponują wytrzymały i niezawodny uchwyt na rower. tego rodzaju element zostaje zamontowany do ściany w salonie czy na korytarzu, a następnie można na nim powiesić posiadany jednoślad. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. najważniejsze, aby w prawidłowy sposób przymocować uchwyt do ściany tak, aby rower utrzymał się we właściwej pozycji. Nikt przecież nie chce, aby nagle rower spadł robiąc niemałe zamieszanie wśród wszystkich domowników, a także przysparzając problemów w postaci dziur w ścianie. Dobrze też wybrać odpowiednie miejsce na przymocowanie uchwytów. Należy pamiętać, że rower będzie zajmować trochę miejsca więc powinien zostać umiejscowiony tak, aby nie powodował dodatkowych problemów ze swobodnym przechodzeniem obok itp. Wszystko trzeba więc dobrze przemyśleć i ustalić.

Oczywiście najczęściej konieczne jest zamontowanie dwóch uchwytów, aby rower wisiał stabilnie. Tutaj także trzeba odmierzyć dokładnie odległości i utrzymać właściwy poziom. Jest to o tyle istotne, że nikt nie chce, by wiszący rower stwarzał zagrożenie dla innych. Na szczęście w internecie można znaleźć wiele gotowych instrukcji na temat montażu tego rodzaju elementów.

Categories: Sport i rekreacja