Urządzenia wspomagające rehabilitację pacjentów

 

Do przeprowadzenia prawidłowej rehabilitacji potrzebne są profesjonalne urządzenia. Wiadomo, że jeśli pacjent nie wychodzi z łóżka, to na pewno konieczny jest zakup specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego. Często jest jednak tak, że pacjent jest w stanie poruszać się w pewnym stopniu.

Wózek inwalidzki wykonany z wysokiej jakości materiałów

zaopatrzenie rehabilitacyjnePrzemieszcza się na wózku inwalidzkim, który także znacznie pomaga w procesie rehabilitacji. Warto jednak wybrać taki wózek, który rzeczywiście będzie wygodny. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale za to czuć się na wózku komfortowo. Należy zacząć od tego, że w niektórych przypadkach NFZ refunduje zakup wózka inwalidzkiego. Przykładowo: można zamówić wózek za 800 zł, który po refundacji przez NFZ może kosztować 200 zł. Z takiej oferty naprawdę warto skorzystać. Takie zaopatrzenie rehabilitacyjne jest niezbędne, jeśli rehabilitacja ma być skuteczna. Wózek inwalidzki stalowy powinien zapewniać wytrzymałość oraz komfort w jednym. Rama wózka inwalidzkiego wykonana jest ze stali. Z kolei koła najczęściej wykonywane są z gumy. Podłokietniki w dobrym wózku inwalidzkim powinny być oczywiście regulowane. Wózek to nie tylko element służący do transportu osób chorych. Takie urządzenie sprawdza się również doskonale jako wózek spacerowy. Zaleca się stosowanie wózków inwalidzkich u pacjentów, którzy mają sprawną górną część ciała. Dzięki temu mogą oni bez problemu sterować wózkiem inwalidzkim i przemieszczać się nawet na większe odległości.

Wózek daje takim osobom pewną niezależność. Zawsze warto sprawdzić, jaka jest maksymalna waga ciała dla danego wózka inwalidzkiego. Z większości wózków inwalidzkich mogą korzystać osoby, których waga ciała wynosi maksymalnie 135 kg. W sklepach stacjonarnych i internetowych wybór wśród wózków inwalidzkich jest bardzo duży.

 

Categories: Zdrowie i wygląd