Użycie naturalnej farby do włosów

Włosy zawsze farbowałam sobie sama. Nie było to skomplikowane i zdecydowanie tańsze od wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Zawsze kupowałam najtańsze produkty do farbowania włosów, bo nie było sensu wydawania majątku. Wszystkie farby i tak były przecież takie same.

Zdrowe włosy dzięki zastosowaniu naturalnej farby 

naturalne farby do włosówCzęste farbowanie negatywnie wpłynęło na kondycję moich włosów. Zrobiły się szorstkie i łamliwe. Zrezygnowałam z farbowania na jakiś czas. Niestety, ale miałam sporo siwych włosów, które przecież musiałam ukryć, żeby czuć się atrakcyjnie. Wtedy poszłam do drogerii, ale już nie kupiłam farby na własną rękę, tylko poprosiłam ekspedientkę o pomoc. Opisałam jej swoje problemy z włosami a ona powiedziała, że powinnam stosować tylko naturalne farby do włosów, bo one są łagodne i co najważniejsze, nie niszczą struktury włosa. Poczytałam skład tej farby i zdecydowałam się ją kupić. W domu pofarbowałam sobie sama włosy i postępowałam zgodnie z instrukcją. Kiedy już zmyłam farbę po upływie wymaganego czasu, to od razu zauważyłam, że były miękkie w dotyku. Włosy łatwo się rozczesywały i nie plątały się. Kolor na dodatek był bardzo soczysty i intensywny. Wiedziałam już, że będę stosowała tylko naturalne farby, bo są zdecydowanie bezpieczniejsze. Już nie muszę martwić się siwymi włosami, bo mogę przykryć je farbą do włosów, która nie jest inwazyjna. Właśnie takiej farby potrzebowałam i kupowałam ją bez obaw. Miałam piękne i lśniące włosy przez cały czas. 

Swoją przyjaciółkę od razu namówiłam na zmianę farby i tak samo jak ja zaczęła używać tylko tej naturalnej. Od razu zauważyła różnicę i podziękowała mi za podsunięcie tego pomysłu. Z czasem także zaczęłam używać kosmetyków naturalnych, bo moja cera tego wymagała.

Categories: Zdrowie i wygląd