W Kudowie Zdrój jest wiele atrakcji

Jest to znane uzdrowisko. Właściwości lecznicze miejscowych wód znane są od początków XVII w. i właśnie dla nich, ale również dla uzdrawiającego, podgórskiego klimatu, przyjeżdżają tu od blisko 400 lat kuracjusze i turyści. Atrakcji w Kudowie-Zdroju i jej okolicach jest jednak zdecydowanie więcej, a zatem warto przyjechać tu na weekend lub na dłużej.

Popularne atrakcje w Kudowie Zdrój

kudowa zdrój atrakcjeJednak turyści przyjeżdżają tam nie tylko w celach leczniczych. Jest tu elegancko i spokojnie. Raz w miesiącu odbywają się koncerty muzyki poważnej pod tytułem „Bliżej Moniuszki”, które mają przypominać o dorocznym wielkim święcie muzyki, jakim jest Festiwal Moniuszkowski. Moniuszko ma zresztą w Kudowie-Zdroju ulice i domy wczasowe swojego imienia. Jeśli chodzi o miasto Kudowa Zdrój atrakcje turystyczne spotkamy na każdym rogu. Kolejną z nich jest Kaplica Czaszek. Wrażenie, jakie robi wnętrze kaplicy, na długo pozostaje w pamięci. W niewielkim i dusznym wnętrzu budynku z 1776 roku znajduje się około 23 tys. ludzkich czaszek. Wyłożone są nimi ściany i sufit. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Warto wybrać się na spacer do Parku Zdrojowego. Założono go w XVIII wieku na wzór parków angielskich. Jest tu też pijalnia wód mineralnych. Tutejsze wody pomagają chorym z nadczynnością tarczycy, chorobami układu krążenia, otyłością. Pomogą też odzyskać siły rekonwalescentom.

Jest też dobrym miejscem dla pasjonatów narciarstwa. Poza centrum miasta znajduje się malowniczo położona trasa narciarska szczególnie polecana dla dzieci i początkujących narciarzy. Dodatkowo jest specjalny tor snowtubingowy, w którym zjeżdża się ze stoku na śnieżnych pontonach. Jest polecany nie tylko dla dzieci. W pobliskim Zieleńcu jest wiele wyciągów narciarskich dla bardziej zaawansowanych.

Categories: Turystyka i hobby