Wełna z owiec merynosów

Produkcja ubrań z wełny owczej sięga zamierzchłych czasów. Początkowo ludzkość wykorzystywała owcze futra w taki sposób, że tworzono ubrania ze skóry wraz wełną. Z biegiem lat nauczono się jednak tego, że można wełnę strzyc oraz odpowiednio przetwarzać by powstawały włókna. Na dzień dzisiejszy jednym z najbardziej cenionych gatunków wełny jest wełna z merynosów.

Ciepłe ubrania z wełny

merynos odzieżWełna z owiec jakimi są merynosy zwana jest również wełną merino. Często możemy się spotkać z tego typu określeniami gdy odwiedzimy sklep odzieżowy. Jeśli chodzi o wełnę merynos odzież z niej powstająca wyróżnia się świetnymi właściwościami, które chyba każdemu przypadną do gustu. Pop pierwsze odzież wykonana z wełny merino jest plamoodporna. Pojedyncze włókno wełny z tego gatunku jest nawet trzykrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Dzięki temu plamy z odzieży wykonanej z tego materiału doskonale się spierają. Drugą bardzo istotną właściwością jest to, że wełna z owiec merynosów wyróżnia się świetną izolacją termiczną przy jednoczesnym przepuszczaniu powietrza. Dzięki temu, że odzież powstająca z tej wełny może oddychać to często tworzy się z niej ubrania sportowe. Cenią je sobie w szczególności biegacze. Odwiedzając sklepy z odzieżą sportową dość często możemy się tam natknąć na koszulki i swetry ze wspomnianej wełny, które przeznaczone są dla osób lubiących górskie wędrówki. Odzież tego typu jest dodatkowo bardzo lekka co tym bardziej skłania do jej zakupu.

Ogólnie rzecz biorąc wełna z merynosów wyróżnia się samymi plusami. Ciężko powiedzieć coś złego o odzieży powstającej z tego typu wełny. Co bardzo ważne podczas pozyskiwania takiej wełny nie cierpią zwierzęta tak jak ma to miejsce przy produkcji futer. Wełna bardzo szybko odrasta a jej pozyskiwanie jest przeprowadzane zgodnie z wieloma wytycznymi narzuconymi przez obrońców praw zwierząt.

Categories: Wygląd i zdrowie