Windykacja a sprzedaż długów

windykacja

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych, ma problemy z dłużnikami. Często ich kwoty wykraczają nawet poza dziesięć tysięcy złotych, a ich odzyskanie jest niezwykle ciężkim zadaniem. Osoby, które unikają spłaty takiego zobowiązania, dokładnie bowiem wiedzą jak unikać komorników i wykorzystywać luki w prawie.

Windykacja wiąże się z długami

windykacjaNic więc dziwnego, że normalni ludzie, dla których zawiłe przepisy prawne są czarną magią, mają małe szanse na odzyskanie takiego długu. Dla wielu nawet skuteczna windykacja nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ potrzebują szybko utraconych pieniędzy. Zwykle takie procesy sądowe trwają bowiem wiele miesięcy i niektórzy nie mogą sobie pozwolić na tak długi okres wyczekiwania. Właśnie dlatego powstało takie coś jak giełda długów, gdzie można zakupić jakiś od jego wierzyciela. Polega to głównie na tym, że osoba, która ma problem z wyegzekwowaniem należności od dłużnika, umieszcza taka ofertę w internecie. Wtedy ustala cenę takiego długu, która zwykle jest dziesięć – dwadzieścia procent niższa, od jego rzeczywistej wartości. Wtedy osoby, dla których windykacja i cennik, nie są problemem, mogą ją zakupić. Jeżeli odzyskają później całą kwotę tego długu, to będą mieli zysk, który zachowują dla siebie. Oczywiście w dzisiejszych czasach istnieje prawo, które umożliwia obciążenie dłużnika kosztami inwestycji, Nie zmienia to jednak faktu, że i tak wierzyciel musi ponieść z tego tytułu jakieś koszty.

Właśnie dlatego, w dzisiejszych czasach tak wielu prywatnych przedsiębiorców, decyduje się na sprzedaż swoich długów. W ten sposób nie odzyskają całości kwoty, ale chociaż jej sporą część. Najważniejsze jest jednak to, że będzie to szybko.

Categories: Usługi i praca