Worki o najwyższych pojemnościach

Dla wielu mniejszych firm budowlanych, problem z sortowaniem i transportem odpadów gabarytowych był ciągle obecny podczas nawet najmniejszych zadań. Gruz, resztki starego tynku czy wykończeń musiały być usunięte szybko, choć w większości przypadków, firmy nie dysponowały pojazdami transportowymi którymi można byłoby wywieźć takowe do utylizacji.

Worki na odpady gabarytowe

worek big bagWystawianie takich odpadów jako zwykłe śmieci wiązało się często ze zbyt dużymi opłatami, dlatego od kilku lat firmy remontowe zaczęły stosować alternatywne sposoby transportu śmieci poremontowych. Początkowo stosowano najzwyklejsze worki foliowe, choć znacznie większe niż te, które używano do domowego użytku, aczkolwiek dość szybko okazały się zbyt mało wytrzymałe i kosztowne. Alternatywą okazał się więc worek big bag, o pojemności liczonej w setkach litrów. Worki tego typu używane były do przechowywania i transportu wszelkiego odpadu budowlanego, od gruzu po resztki wykończeń i elementów drewnianych. Mogły być również używane do przewozu materiałów budowlanych w surowym stanie. Duża pojemność umożliwiała użycie jednego czy dwóch worków do nawet bardzo dużych zadań, takich jak kompletny remont domu, a wytrzymały syntetyczny materiał, z jakiego były wykonane, umożliwiał bezpieczny transport wszelkich materiałów które z łatwością mogłyby uszkodzić czy zniszczyć standardowe worki na odpady gabarytowe.

Dzięki tej odporności, worki big bag były również przeznaczone do wielorazowego użytku, i mimo iż kosztowały one więcej niż foliowe odmiany, nie musiały być wymieniane przez długi czas, co umożliwiało zaoszczędzenie środków na takowe artykuły. W marketach budowlanych można było z łatwością dostać worki o bardzo różniących się pojemnościach, w zależności od zadań do jakich miały być używane.

Categories: Biznes i przemysł