Wosk od Soft99 do karoserii

 

Zadbany samochód wygląda znacznie lepiej niż ten, któremu właściciel poświęca mało uwagi. Ponieważ znacznie prościej – i taniej również – jest zapobiegać, niż leczyć, powinniśmy regularnie dbać o wygląd naszych aut, tak z zewnątrz, jak i od środka. Ważne jest między innymi prawidłowe zabezpieczenie lakieru na naszym aucie.

Wosk produkcji firmy Soft99

soft99 fusso coatNa rynku dostępne są różnorodne środki służące do troski o lakier – pasty polerskie, wypełniacze do rys czy też woski. Woski stosowane do aut to zarówno produkty syntetyczne, naturalne jak i mieszanki obu tych rodzajów. Każdy z nich może zachowywać się inaczej na lakierze, w dużej mierze zależy to też on innych składników stosowanego produktu. Wśród marek, które można kupić w sklepach wyróżnia się Soft99. Jest to firma jeszcze mało znana w naszym kraju, jednak posiada dobry wybór produktów w atrakcyjnych cenach. Jednym z jej produktów jest wosk Soft99 Fusso Coat, który zabezpiecza lakier przed działaniem wody i promieniowania UV, a także utrudnia gromadzenie się brudu i kurzu, co przedkłada się na krótsze, łatwiejsze mycie samochodu. Wosk należy nakładać równomiernie, z pomocą dołączonego aplikatora, na czystą i suchą powierzchnię. Jeśli to konieczne, auto należy wcześniej dokładnie umyć. Po nałożeniu produktu trzeba nieco odczekać, w zależności od temperatury panującej na zewnątrz, następnie przetrzeć lakier miękkim ręcznikiem. Usuniemy w ten sposób nadmiar produktu oraz nadamy autu blask.

Prawidłowo nałożony wosk marki Soft99 może delikatnie przyciemnić kolor lakieru, a także pomaga w ukryciu drobnych rys, dzięki czemu karoseria wygląda jeszcze lepiej. Hydrofobowa powłoka utrzymuje się na lakierze przez około dwanaście miesięcy, co sprawia, że nie musimy zbyt często zajmować się pielęgnacją naszego auta.