Wybieramy dobry jakościowo tusz sublimacyjny

Drukarka sublimacyjna wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów. Są to zarówno specjalne papiery sublimacyjne do wykonywania nadruków, jak i specjale tusze. Na rynku możemy znaleźć tusze o bardzo zróżnicowanej jakości, w związku z czym warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Dobieramy dobry tusz sublimacyjny

tusz sublimacyjny do drukarkiDecyzja odnośnie zakupu tuszy sublimacyjnych powinna być przemyślana, aby rachunek ekonomiczny był dla nas korzystny. Warto wybierać dobry tusz sublimacyjny do drukarki. Należy mieć jednak świadomość, iż na świecie dwie firmy posiadają patenty na sprzedaż tuszy sublimacyjnych i te produkty są szczególnie drogie. Wszystkie pozostałe produkty są to zamienniki tych oryginalnych produktów i mają zróżnicowaną jakość. Z tego powodu ważne jest, aby mieć świadomość, iż oryginalne tusze muszą być znacznie droższe. Zdarzają się przypadki przelewania tuszy z dużych butli do mniejszych. Zakup oryginalnych tuszy będzie uzasadniony w przypadku, kiedy posiadamy drukarkę najwyższej jakości, co przełoży się na wyjątkowo pozytywny efekt drukowania. Złe eksploatowanie drukarki może bowiem powodować zapychanie dusz, niezależnie od tego, jaki drogi tusz kupimy. Nie warto również decydować się na najtańsze na rynku produkty, ponieważ w większości przypadków takie tusze nie trzymają się parametrów, a uzyskiwane odcienie są niezgodne z oczekiwaniami. Zbyt duże przekłamanie w kolorach może powodować, iż takich tuszy się nie wyprofiluje. Głowica może w efekcie zniekształcać obraz, pomimo pełnej dyszy, a same kreski będą poszarpane i wydruki nieostre. Z tego powodu warto unikać tuszy niewiadomego pochodzenia albo skrajnie tanich.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby wydruki drukarką sublimacyjną były estetyczne i zgodne z oczekiwaniami, powinniśmy zadbać o wybór odpowiedniego tuszu. W takim wypadku nie warto sięgać po najtańsze produkty, które znacznie odbiegają jakościowo.