Wybór różnych wzorów i kolorów firanek

Wybór wśród firan jest bardzo duży. Firany dobiera się stosownie do pomieszczenia. Do salonów idealnie nadają się firany jednokolorowe, bez żadnych dodatkowych wzorów. Z kolei w kuchniach, sypialniach, pokojach dla dzieci często wybiera się firanki wzorzyste.

Firanki z woalu idealne do nasłonecznionych pomieszczeń

firany sklep internetowyWarto wziąć pod uwagę materiał, z jakiego została wykonana firanka, ponieważ każdy materiał charakteryzuje się nieco innymi właściwościami. Znane są np. firanki wykonywane z woalu. Cechą charakterystyczną tego materiału jest mocny skręt. Tego typu firanki wykonywane są nie tylko z materiałów sztucznych, ale również bawełny. Zazwyczaj są to mieszanki różnych materiałów. Firanki z woalu nie należą do zbyt przejrzystych. W związku z tym nadają się idealnie do pomieszczeń, do których wpada za dużo promieni słonecznych. Z pewnością firany sklep internetowy ma różne wzory i kolory do zaoferowania. Woal jest tkaniną bardzo efektowną. Określany jest również jako tkanina mleczna lub lejąca się. Zaletą firanek z woalu jest to, że bardzo łatwo się układają. Można kupić firanki, które posiadają różne zdobienia. W sklepach dostępne są również specjalne modele kreszowane, czyli celowo gniecione. Należy pamiętać, że firanki wykonane z woalu wymagają prasowania. Tu trzeba uważać, by nie ustawiać w żelazku temperatury wyższej niż 110 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia materiału.

Najlepszą metodą prania woalu jest pranie ręczne. Można prać woal w zimnej lub letniej wodzie. Pranie w pralce i wirowanie może spowodować, że woal utraci swój oryginalny fason. Przed praniem dobrze jest odmoczyć firankę z woalu. Detergent wypłukuje się w ciepłej wodzie. Do ostatniego płukania warto dodać trochę soli kuchennej i na końcu przepłukać firankę z woalu w zimnej wodzie.

Categories: Dom i ogród