Wydatki w drukarni atramentowej

Powinniśmy wiedzieć, jakie zalety będą wiązały się z drukowaniem atramentowym i czy może też pojawią się jakieś wady. Jak wiemy, wszystko ma swoje plusy i minusy, więc i nasza drukarnia oparta na drukarce atramentowej będzie miała wspomniane zalety oraz wady. Zróbmy bilans tych cech, bilans zysków i strat, korzyści i wad, a także porównanie z innymi drukarkami, szczególnie tymi igłowymi.
Dokładność, którą oferują różne drukarnie
Niestety, drukarka atramentowa to nie jest wydatek jednorazowy. Co prawda, zakup urządzenia jest wydatkiem jednorazowym, to jednak koszty eksploatacyjne są tutaj głównym wydatkiem. Dobra drukarnia z Warszawy będzie musiała kupować tusze specjalnie raz na jakiś czas, jednak idzie to już o krok do przodu jeśli chce się drukować ładniejsze niż poprzednio kalendarze albo ulotki. W dużych miastach, takich jak Warszawa, istnieje duża konkurencja na rynku druku. Nie można więc przespać swojej szansy, ani zostawać w tyle. Jeśli prowadzimy biznes w Warszawie, to właśnie tam, jak nigdzie indziej, sprawdza się powiedzenie mówiące o tym, że stoi w miejscu, ten się w rzeczywistości cofa. Wracając do głównego tematu, przede wszystkim jakość druku z drukarek atramentowych jest o niebo lepsza od drukarek igłowych. Drukarki igłowe prześcigały w poziomie technologicznym tylko to co jeszcze starsze z poprzedniej epoki, czyli maszyny do pisania. Jednak patrząc na ulotki wykonane przez drukarki igłowe w technologii obrazu czarno – białego widać bardzo duże różnice.
Tak zwane piksele są bardzo duże, a jakość obrazu przez tu bardzo mała. Piksele związane są w przypadku drukarki igłowej z wielkością dziurek tworzonych przez igły drukarki. Natomiast w przypadku drukarki atramentowej, polega to na dokładności nanoszenia przez drukarnie tuszu na papierze. Jednocześnie zyskujemy przez to możliwość zastosowania ogromnej palety barw, która pomoże stworzyć wielokolorowe i bardzo ładne kalendarze. Jak to się dzieje, że jeden dodatkowy tusz powoduje, że można uzyskać aż tak dużo różnych barw? Wszystko się dzieje poprzez elektroniczne, komputerowe i inteligentne sterowanie. Kolory to tylko skutek tego, jak się światło odbija a następnie trafia do naszych oczu. Tworząc to, co nazywamy kolorami czy barwami tak naprawdę sprawiamy, że ta kolorowa powierzchnia zmieniła trochę swoją strukturę a z tego powodu inna część światła jest teraz absorbowana oraz odbijana a przez to widzimy różne barwy.
Wszystkie barwy i odcienie są zapisane swoimi numerami, zwykle w systemie szesnastkowym widzimy oznaczenie barwy za pomocą cyfr i liter. Urządzenia w drukarniach właśnie o to opierają zasadą swojego działania. To inteligentny system pomiędzy oprogramowaniem na komputerze oraz interfejsami łączącymi z drukarką daje możliwość zmodyfikowania tuszu na miliony sposobów, przez co uzyskujemy wszystkie możliwe do odróżnienia dla oka ludzkiego kolory.