Występowanie inkontynencji w zależności od wieku

 

Nietrzymanie moczu to problem bardzo popularny, który dotyka wiele osób. Z wiekiem rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia tego schorzenia. Niestety już jedna na pięć kobiet, które kończą 40 rok życia, cierpi na nietrzymanie moczu.

Ponad 120 metod leczenia inkontynencji u kobiet i mężczyzn

nietrzymanie moczu - BydgoszczJeśli chodzi o kobiety, które ukończyły 80 lat, to aż połowa z nich ma problemu z nietrzymaniem moczu. W przypadku mężczyzn jest to 1/3 tych, którzy ukończyli 80 lat. Jak widać, problem ten znacznie częściej dotyka kobiety. Jest to oczywiście związane z wieloma czynnikami. Przede wszystkim do nietrzymania moczu dochodzi najczęściej w wyniku menopauzy, czyli przekwitania u kobiet. Ponadto każda ciąża i poród naturalny zwiększają ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu. Wynika to z faktu, że w czasie porodu osłabiane są mięśnie znajdujące się w obrębie miednicy. Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu – Bydgoszcz, to obecnie istnieją naprawdę dobre metody leczenia. Problem polega jednak na tym, że ludzie wstydzą się tego schorzenia i pojawiają się u specjalisty dopiero wtedy, kiedy szanse na całkowite wyleczenie są niższe. Warto pamiętać o tym, by zgłosić się do lekarza od razu, kiedy pojawi się problem nietrzymania moczu (np. wysiłkowego nietrzymania moczu). Wtedy szanse na całkowite wyleczenie będą naprawdę duże. W zaawansowanych przypadkach niestety może nie pomóc leczenie zachowawcze, czyli stosowanie różnych leków. Wtedy konieczna będzie interwencja chirurgiczna, która też nie daje 100% skuteczności.

Na szczęście medycyna ludzka ma sporo do zaoferowania. Okazuje się, że technik leczenia tego schorzenia jest obecnie ponad 120! Można tu znaleźć metody farmakologiczne takie jak stosowanie duloksetyny. Czasem pomagają ćwiczenia oraz cewnikowanie. Możliwe jest też skorzystanie z zabiegów chirurgicznych i laserowych.

 

Categories: Zdrowie i uroda